XXII Niedziela Zwykła – 29 sierpnia 2010 r.

1. Bóg zapłać za zamówione Msze św. w intencji ks. kan. Kazimierza Sewola w 9 rocznicę jego śmierci oraz za modlitwę różańcową przy jego grobie w poniedziałek 23 bm. o godz. 18.00.

2. XX Parafialna Piesza Pielgrzymka do Tulec odbędzie się w dniach 4-5 września. Zapisy jeszcze dziś po każdej Mszy św. w sali DLM na probostwie. Koszt 12 zł.

3. Dziś przed kościołem, młodzież zbiera ofiary na pokrycie kosztów związanych z pielgrzymką do Tulec oraz na potrzeby duszpasterstwa młodych naszej parafii.

4. Dziś o godz. 19.45 ostatni z Letnich koncertów organowych w naszym kościele.

5. W poniedziałek o godz. 14.30 spotkanie z katechetami na probostwie, a o godz. 19.00 w kaplicy Msza św., a następnie spotkanie przedpielgrzymkowe dla uczestników pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela.

6. W środę kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, podczas każdej Mszy św. modlimy się w intencji jej ofiar.

7. 1 września to również dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Msza św. dla uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców o godz. 16.30. Rozpocznijmy ten kolejny rok pracy dzieci i młodzieży gorliwą modlitwą w ich intencji.

8. W środę o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów. W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy o ks. prob. Stefanie Dropie, który 2 września obchodził dzień swoich imienin.

10. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 15.00 do 18.00. Zapraszamy szczególnie młodzież i dzieci z racji rozpoczętego nowego roku szkolnego. O godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. Chorych odwiedzamy od godz. 8.30.

11. „Iskierki” mają swoją pierwszą po wakacjach próbę o godz. 14.30.

12. Również w piątek obchodzimy wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego – jest to dzień imienin ks. bp. Grzegorz Balcerek. Otoczmy tego dnia, w sposób szczególny, gorliwą modlitwą naszego biskupa.

13. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Następnie wyrusza pielgrzymka do Tulec. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

14. W niedzielę 05.09.2010 r., po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie członków Wspólnoty Żywego Różańca. Ok. godz. 20.00 witamy pielgrzymów wracających z Tulec. Gromadzimy się na ulicy Stokrotkowej, w pobliżu Grunwaldzkiej. Proszę, by dorośli zabrali ze sobą świece, a dzieci lampiony.

15. W tym tygodniu Msze św.: w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, a od środy do soboty o godz. 8.00 i 18.00. W niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00.

16. W związku z tym, że zarówno ks. Proboszcz, jak i ks. Wikariusz pracują w Metropolitalnym Sądzie Duchownym oraz wykładają prawo kanoniczne na Wydziale Teologicznym UAM, w ciągu dnia najczęściej są nieobecni w parafii, dlatego też od września biuro parafialne będzie czynne częściej: w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy więc właśnie w tym czasie ze wszystkimi sprawami dotyczącymi życia religijnego. Intencje Mszy św., jak do tej pory, można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św.

17. Niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny. Pomóżmy dzieciom potrzebującym. Dorocznym zwyczajem w przedsionku kościoła jest wyłożony kosz ze znakiem CARITAS do którego ofiarodawcy mogą składać przybory i artykuły szkolne. Zebrane przedmioty rozprowadzimy wśród dzieci z najuboższych rodzin naszej parafii.

18. Już dziś przypominamy, że 16 października przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – patronki naszej parafii. Uroczystość odpustową poprzedzi triduum prowadzone przez ks. dr Mariusza Białkowskiego, a Mszę św. odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. prałat dr Michał Maciołka. W piątek 15 października całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę 17 października w godz. 14.00 – 17.00 pragniemy zorganizować festyn parafialny przy okazji odpustu. Prosimy o przynoszenie rzeczy, które mogłyby posłużyć za nagrody w loterii fantowej.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz