XXII Niedziela Zwykła – 1 września 2019 r.

1. Od dziś Msze św. niedzielne według porządku w ciągu rok, a więc o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00.

2. Dziś odpust w parafii Narodzenia NMP w Tulcach. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce rowerowej, która sprzed naszego kościoła wyrusza bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00.

3. W poniedziałek 2 września rozpoczęcie Roku Szkolnego – Msza św. z prośbą o Boże błogosławieństwo dla nauczycieli, rodziców i uczniów naszej szkoły o godz. 8.00.

4. Parafialny Zespół Caritas zaprasza  w poniedziałek tj. 02 września br. o godz. 15.15 do Sali domu parafialnego na „Spotkanie Seniorów” pod hasłem „Radosne pożegnanie lata”. Słodki poczęstunek zastąpimy tym razem „wspólnym grillowaniem”. Członkowie  Parafialnego Zespołu Caritas  mogą dowieźć osoby nie mogące samodzielnie przybyć na spotkanie – kontakt pod numerem kom. 604-95-05-75.

5. W środę, 04 września o 18.30, spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowaniaz klas 7 i 8. Dla rodziców klasy 7 będzie to okazja do zapisania swojego dziecka. Rodziców młodzieży z 8 klasy prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek dzieci

6. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 Godzina Święta – modlitwa w intencji powołań.

7. W czwartek o godz. 18.00 po wakacyjnej przerwie Msza św. Wspólnotowa dla ministrantów. Po niej zbiórka w salce. Przynosimy ze sobą plany lekcji.

8. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 do 18.00. Od godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.

9. W piątek spotkanie młodzieży. Najpierw wspólna modlitwa w czasie Mszy św. o godz. 18.00, po niej spotkanie w salce.

10. W sobotę Po Mszy św. o 8.00 Litania Loretańska, od 8.30 objazd chorych, a po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo wynagradzające w I sobotę miesiąca i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów dzieci klas I. Zapraszamy więc tego dnia pierwszoklasistów z tornistrami.

12. W przyszłym tygodniu przypada II niedziela miesiąca, podczas Mszy św. niedzielnych w naszym kościele składka inwestycyjna.

13. Archidiecezjalny Marsz dla Życia przejdzie ulicami Poznania dnia 15 września. Spotkanie rozpocznie o godz. 14:30 festyn rodzinny na pl. A. Mickiewicza. Następnie wyruszymy w kierunku Katedry Poznańskiej, gdzie zostanie odprawiona Msza św. Zachęcamy do włączenia się w promocję wydarzenia wśród znajomych. Pokażmy, że rodzina i życie każdego z nas to dla nas wartości fundamentalne!

14. Parafialny Zespół Caritas prosi osoby, które zgłosiły się z prośbą o pomoc i pobrały zaświadczenia o dostarczenie wniosków z MOPR-u do 20 września.

15. W sobotę 28 września 2019 r. kolejny wyjazd taborem Kolei Wielkopolskich z cyklu: „Podróż rodzinna Pod parą”. Tym razem ze Szreniawy do Gniezna – pierwszej stolicy Polski. Szczegóły na plakacie. Bilety, w cenie 40 zł – dorośli i 30 zł – dzieci, do nabycia w zakrystii. Zapraszamy! Ilość miejsc ograniczona.

16. Bóg zapłać panu Januszowi Łakomemu za przygotowanie i zamontowanie słupków, które umożliwiają korzystanie pieszym z chodnika obok kościoła od strony ul. Gladiolowej

17. Zmarła + Honorata Lisowska z ul. Malwowej. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek…

18. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl oraz w gablotach.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz