XXII Niedziela Zwykła – 31 sierpnia 2014 r.

1. Bóg zapłać za przybory szkolne, które ofiarowano na prośbę Parafialnego Zespołu Caritas. Szczególne podziękowania kierujemy do młodej pary, która poprosiła swoich gości weselnych, by zamiast kwiatów przynieśli przybory szkolne, dzięki temu dysponujemy sporym zapasem tych artykułów. Zgodnie z obietnicą, trafią one do dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących.

2. Od przyszłej niedzieli Msze św. niedzielne według porządku w ciągu rok, a więc o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00.

3. Dzisiaj po każdej niedzielnej Mszy Świętej, w salce na probostwie, odbywają się zapisy chętnych na pieszą pielgrzymkę do Tulec. Przy zapisach niezbędny będzie numer PESEL oraz dowód osobisty lub legitymacja szkolna. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść wypisaną zgodę rodziców, która będzie dostępna podczas zapisów. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 5 zł, które zostaną przeznaczone na autokar dowożący na miejsce wyjścia, płatne przy zapisach.

4. Dziś upływa czteroletnia kadencja Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim członkom wspomnianych rad za wkład pracy na rzecz naszej wspólnoty. Od jutra rozpoczynają swoją kadencję rady w odnowionym składzie.
Rada Duszpasterska: Ksiądz Wikariusz, Przełożona domu Sióstr Imienia Jezus, Przełożona domu Sióstr Uczennic Krzyża – z urzędu; Basiński Przemysław, Dombek Krzysztof, Grzelak Aleksander, Grześkowiak Marek, Janus Mariola, Kowalczyk Dariusz, Kopka Irena, Neumann Iwona, Owsianna Małgorzata, Piasecki Tomasz, Szymańska Hanna, Tuliszkiewicz Jolanta, Walkowiak Hanna – z wyboru.
Rada Ekonomiczna: Dec Jan, Derda Henryk, Gawron Krzysztof, Mikosz Krystyna, Obielak Grzegorz, Patan Henryk, Sereda Tomasz.

5. Pierwsze spotkanie nowej Rady Duszpasterskiej: poniedziałek 08.09.2014 r. o godz. 18.00 Msza św., a następnie część konferencyjna na probostwie.

6. Pierwsze spotkanie nowej Rady Ekonomicznej: wtorek 09.09.2014 r. o godz. 18.00 Msza św., a następnie część konferencyjna na probostwie.

7. W poniedziałek 01 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. z udziałem zespołu „Iskierki” dla uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców o godz. 16.30. Podczas Mszy św. uroczyste poświęcenie tornistrów uczniów klas I. Po Mszy św. spotkanie katechetów na probostwie. Podczas wieczornej Mszy św. wspominamy pomordowanych i poległych podczas II Wojny Światowej w 75 rocznicę jej wybuchu.

8. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów – Godzina Święta.

10. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 do 18.00. Komunia św. będzie rozdzielana co pół godziny. Przed Mszą św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.

11. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

12. W przyszłą niedzielę wręczenie nominacji członkom nowych rad parafialnych. Podczas Mszy św. o godz. 8.00 – Rada Ekonomiczna, a o godz. 9.30 – Rada Duszpasterska.

13. Dnia 7 września w Tulcach tradycyjny odpust Narodzenia NMP. Jak co roku udamy się z pielgrzymką do tego sanktuarium. W tym roku proponujemy następującą formę pielgrzymowania: pielgrzymka rowerowa – wyrusza w dniu odpustu sprzed kościoła po Mszy św. o godz. 8.00; pielgrzymka piesza – gromadzimy się w dniu odpustu o godz. 7.00 przed kościołem, gdzie będzie czekał autokar, który zabierze pielgrzymów do par. św. Jana Ewangelisty przy ul. Fortecznej w Poznaniu. Stamtąd – w ramach „partnerstwa parafii” – o godz. 7.30 wyruszy wspólna pielgrzymka do Tulec. Po dojściu na miejsce Msza św. odpustowa o godz. 12.00 i dwie możliwości powrotu: we własnym zakresie bezpośrednio z Tulec lub pieszo do parafii św. Jana Ewangelisty i stamtąd indywidualnie do domu.

14. Uprzejmie informuję, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w połowie września, podejmiemy remont „wieży” naszego kościoła. Bóg zapłać za składane w kopertach, z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy, ofiary na ten cel. Koszt robót wyniesie 35.000 zł. Ofiarę można wpłacać również na konto parafialne nr: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117.

15. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz