XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2015 r.

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza – ks. Dawida Szymańskiego, który święcenia kapłańskie przyjął 13 lat temu. Przez ten czas swoją posługę kapłańską spełniał jako wikariusz w parafiach pw.: Świętego Ducha w Śremie (2 lata), Chrystusa Króla w Rawiczu (6 lat), Św. Marka Ewangelisty na os. Czecha w Poznaniu (5 lat). Od dnia 25 sierpnia br. podjął obowiązki wikariusza w naszej parafii, w rozpoczynającym się roku szkolnym będzie uczył religii w gimnazjum na terenie naszego osiedla w wymiarze ½ etatu, a także będzie kontynuował pracę w Metropolitalnym Sądzie Duchownym w Poznaniu.

2. W minionym tygodniu wyremontowano mieszkanie ks. wikariusza i pomalowano korytarz w domu parafialnym. Bóg zapłać panu Grzegorzowi Obielakowi za wykonanie tych prac.

3. Bóg zapłać za przybory szkolne, które ofiarowano na prośbę Parafialnego Zespołu Caritas. Zgodnie z obietnicą, trafią one do uczniów naszej szkoły pochodzących z rodzin najbardziej potrzebujących.

4. Od przyszłej niedzieli Msze św. niedzielne według porządku w ciągu rok, a więc o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00.

5. Dzisiaj po każdej niedzielnej Mszy Świętej, w zakrystii, odbywają się zapisy chętnych na pieszą pielgrzymkę do Tulec. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w pielgrzymce jedynie pod opieką rodziców lub pełnoletnich opiekunów. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 5 zł, które zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów autokaru dowożącego na miejsce wyjścia, płatne przy zapisach.

6. We wtorek 01 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców o godz. 16.30. Podczas Mszy św. uroczyste poświęcenie tornistrów uczniów klas I. Podczas wieczornej Mszy św. wspominamy pomordowanych i poległych podczas II Wojny Światowej w 76 rocznicę jej wybuchu.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów – Godzina Święta.

9. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 do 18.00. Komunia św. będzie rozdzielana co pół godziny. Przed Mszą św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.

10. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

11. W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

12. Dnia 6 września w Tulcach tradycyjny odpust Narodzenia NMP. Jak co roku udamy się z pielgrzymką do tego sanktuarium. Pielgrzymka rowerowa – wyrusza w dniu odpustu sprzed kościoła po Mszy św. o godz. 8.00; pielgrzymka piesza – gromadzimy się w dniu odpustu o godz. 7.00 przed kościołem, gdzie będzie czekał autokar, który zabierze pielgrzymów do par. św. Jana Ewangelisty przy ul. Fortecznej w Poznaniu. Tam przywita nas ks. Bartosz Nowakowski i o godz. 7.30 wyruszy pielgrzymka obu parafii do Tulec. Po dojściu na miejsce Msza św. odpustowa o godz. 12.00 i dwie możliwości powrotu: we własnym zakresie bezpośrednio z Tulec lub pieszo do parafii św. Jana Ewangelisty i stamtąd indywidualnie do domu.

13. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na kolejne spotkanie Seniorów w poniedziałek 7-go września  br. pod hasłem „Radosne pożegnanie lata”. Słodki poczęstunek zastąpimy tym razem „wspólnym grillowaniem”. Zapraszamy  do salki obok Biura Parafialnego na godzinę 16.00.

14. Zmarła śp. Jolanta Polowa, zam. przy ul. Krokusowej, uroczystości pogrzebowe odbyły się w miniony czwartek. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz