XXII Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2016 r.

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza – ks. Przemysława Sypniewskiego, który święcenia kapłańskie przyjął 7 lat temu. Przez ten czas swoją posługę kapłańską spełniał jako wikariusz w parafiach pw.: św. Marii Magdaleny w Wielichowie (2 lata) i Św. Mateusza w Opalenicy (5 lat). Od dnia 25 sierpnia br. podjął obowiązki wikariusza w naszej parafii, w rozpoczynającym się roku szkolnym będzie m. in. uczył religii w trzecich klasach naszego gimnazjum.

2. Bóg zapłać za przybory szkolne, które ofiarowano na prośbę Parafialnego Zespołu Caritas. Zgodnie z obietnicą, trafią one do dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących.

3. Od przyszłej niedzieli Msze św. niedzielne według porządku w ciągu rok, a więc o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00.

4. Od dzisiaj po każdej niedzielnej Mszy Świętej, w zakrystii, odbywają się zapisy chętnych na pieszą pielgrzymkę do Tulec w niedzielę 11 września. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w pielgrzymce jedynie pod opieką rodziców lub pełnoletnich opiekunów. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 5 zł.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek 01 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców o godz. 16.30. Podczas Mszy św. uroczyste poświęcenie tornistrów uczniów klas I. Podczas wieczornej Mszy św. wspominamy pomordowanych i poległych podczas II Wojny Światowej.

7. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów – Godzina Święta.

8. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 do 18.00. Komunia św. będzie rozdzielana co pół godziny. O godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.

9. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

10. W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

11. Dnia 11 września w Tulcach tradycyjny odpust Narodzenia NMP. Jak co roku udamy się z pielgrzymką do tego sanktuarium. Pielgrzymka rowerowa – wyrusza w dniu odpustu sprzed kościoła po Mszy św. o godz. 8.00; pielgrzymka piesza – gromadzimy się w dniu odpustu o godz. 7.00 przed kościołem, skąd udamy się do par. św. Jana Ewangelisty przy ul. Fortecznej w Poznaniu. Stamtąd o godz. 7.30 wyruszy pielgrzymka obu parafii do Tulec. Po dojściu na miejsce Msza św. odpustowa o godz. 12.00 i dwie możliwości powrotu: we własnym zakresie bezpośrednio z Tulec lub pieszo do parafii św. Jana Ewangelisty i stamtąd indywidualnie do domu.

12. W sobotę 17.09.2016 r. Parafialny Zespół Caritas organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych  w  Smolicach i Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie. Do udziału zapraszamy przede wszystkim seniorów oraz osoby chore i niepełnosprawne naszej parafii. W godzinach południowych obiad wraz kawą i ciastem. Koszt wyjazdu: 30 zł. Osoby niezamożne mogą być zwolnione z tej opłaty. Wyjazd o godz. 8.00 sprzed kościoła. Zapisy w zakrystii.

13. Podobnie jak w ubiegłym roku, Gmina Komorniki we współpracy z naszą parafią i Domem Kultury „Stokrotka” organizuje całodzienną podróż rodzinną pociągiem Kolei Wielkopolskich – „Pod Parą”. Wyjazd dnia 24.09.2016 r. ze stacji kolejowej w Szreniawie, przystanek w Rakoniewicach na zwiedzanie Muzeum Pożarnictwa, pobyt w Wolsztynie (parowozownia, fara, zwiedzanie miasta), powrót do Szreniawy i piknik na terenie Muzeum Rolnictwa. Koszty: osoby dorosłe – 25 zł, dzieci – 15 zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii.

14. Parafialny Zespół Caritas informuje, że wśród mieszkańców naszej parafii nie ma zapotrzebowania na używaną odzież. W związku z tym prosimy, aby nie przynosić odzieży do biura Parafialnego Zespołu Caritas.

15. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz