XXII Niedziela Zwykła – 1 września 2013 r.

1. Bóg zapłać za przybory szkolne, które ofiarowano na prośbę Parafialnego Zespołu Caritas. Zgodnie z obietnicą, trafią one do dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 19.00 Msza św. w intencji pomordowanych i poległych podczas II Wojny Światowej.

3. Dzisiaj po każdej niedzielnej Mszy Świętej, w salce na probostwie, odbywają się zapisy chętnych na pieszą pielgrzymkę do Tulec. Przy zapisach niezbędny będzie numer PESEL oraz dowód osobisty lub legitymacja szkolna. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść wypisaną zgodę rodziców, która będzie dostępna podczas zapisów. Koszt udziału
w pielgrzymce wynosi 5 zł, które zostaną przeznaczone na autokar dowożący na miejsce wyjścia, płatne przy zapisach.

4. Po wakacjach wracamy do zwykłego rozkładu Mszy św. niedzielnych. Będą one odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 11.00 (z udziałem dzieci) i 17.00 (z udziałem młodzieży).

5. W poniedziałek 2 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. z udziałem zespołu „Iskierki” dla uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców o godz. 16.30. Podczas Mszy św. uroczyste poświęcenie tornistrów dla dzieci klas I.

6. Dnia 3 września o godz. 16.00 odbędzie sie zebranie Parafialnego Zespołu Caritas.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. Od miesiąca września zmieniamy termin adoracji Najświętszego Sakramentu. Będzie się ona odbywać w soboty po wieczornej Mszy Św. do godz. 20.00 i kończyć się będzie Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy.

9. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów – Godzina Święta.

10. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 do 18.00. Komunia św. będzie rozdzielana co pół godziny. Przed Mszą św.
o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia od godz. 8.30 Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych. Ks. Wikariusz, ze względu na zmianę planu zajęć, odwiedzi chorych w sobotę, od godz. 8:30.

11. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

12. W przyszłą niedzielę, z racji II niedzieli miesiąca, taca poznaczona jest na inwestycje parafialne.

13. Dnia 8 września w Tulcach tradycyjny odpust Narodzenia NMP. Jak co roku udamy się
z pielgrzymką do tego sanktuarium. W tym roku proponujemy następującą formę pielgrzymowania: pielgrzymka rowerowa – wyrusza w dniu odpustu sprzed kościoła
o godz. 8.00; pielgrzymka piesza – gromadzimy się w dniu odpustu o godz. 7.00 przed kościołem, gdzie będzie czekał autokar, który zabierze pielgrzymów do par. św. Jana Ewangelisty przy ul. Folwarcznej w Poznaniu. Stamtąd – w ramach „partnerstwa parafii” – o godz. 7.30 wyruszy wspólna pielgrzymka do Tulec. Po dojściu na miejsce Msza św. odpustowa o godz. 12.00 i dwie możliwości powrotu: we własnym zakresie lub pieszo do parafii św. Jana Ewangelisty i stamtąd indywidualnie lub w sposób zorganizowany przez parafię, powrót do domu (w zależności od zapotrzebowania).

14. Dnia 08 września o godz. 16.00 w Archikatedrze Poznańskiej święcenia biskupie ks. dra Damiana Bryla.

15. Dnia 10.09.2013 r. Msza św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie Rady Duszpasterskiej na probostwie.

16. Dnia 11.09.2013 r. Msza św. o godz. 18.00, a po niej w sali bł. Jana Pawła II pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii.

17. W sobotę 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W Roku Wiary pragniemy poświęcić krzyż – znak naszej wiary, symbol opieki i Bożego błogosławieństwa dla naszej wspólnoty parafialnej. Krzyż, który już stoi u zbiegu ulic Szarotkowej i Sadowej zostanie uroczyście poświęcony przez ks. prof. dr hab. Antoniego Swobodę z Wydziału Teologicznego UAM. Uroczystość rozpocznie się wieczorną Mszą św. o godz. 18.00,
a następnie, każdy z własnym krzyżem czy krzyżykiem, w procesji, przejdziemy pod krzyż, gdzie będzie miało miejsce poświęcenia krzyża przydrożnego i krzyży oraz krzyżyków przyniesionych przez wszystkich. Niech nasza obecność będzie wyrazem wiary i łączności z Kościołem Chrystusowym. Już dziś pragniemy wyrazić wdzięczność fundatorom krzyża
i miejsca, w którym stoi.

18. Dnia 21 września organizujemy pielgrzymkę do katedry i sanktuarium św. Józefa
w Kaliszu oraz do Ostrowa Wlkp., gdzie odwiedzimy m. in. grób ks. prob. Stefana Dropa. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu: 45 zł.

19. W Galerii Malwowej rozpoczęło swoją działalność stoisko apteczne firmy „Apteki Wielkopolskie”. Uroczyste poświecenie tego miejsca odbędzie się dnia 04 września br.
o godz. 14.00. Na poświęcenie i robienie zakupów w aptece zapraszają właściciele. Cieszymy się, że będziemy mogli korzystać z zakupu leków u uczciwych, wierzących
i praktykujących katolików.

ks. Piotr Pawelec
p.o. Proboszcza