XXI Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2017 r.

1. Witamy dziś w parafii ks. Sebastiana Galubę pochodzącego z par. MM Bolesnej w Poznaniu, a przychodzącego do nas z par. św. Michała Archanioła w Kwilczu. Nowemu ks. Wikariuszowi życzymy zapału do pracy duszpasterskiej zarówno w naszej parafii, jak i szkołach, w których powierzono mu prowadzenie lekcji religii.

2. Bóg zapłać za przybory szkolne, które są ofiarowywane na prośbę Parafialnego Zespołu Caritas. Zgodnie z obietnicą, trafią one do dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących.

3. Od przyszłej niedzieli Msze św. niedzielne według porządku w ciągu rok, a więc o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 do 18.00. Komunia św. będzie rozdzielana co pół godziny. Od godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.

6. O godz. 19:30 Msza pierwszopiątkowa dla młodzieży, obowiązkowa zaś dla kandydatów do bierzmowania, którzy 16 września mają otrzymać ten sakrament z rąk ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego.

7. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Litania Loretańska do NMP, a następnie odwiedziny chorych. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo wynagradzające w I sobotę miesiąca, adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Uprzejmie proszę o przybycie wszystkich członków Wspólnoty, którym zdrowie pozwala uczestniczyć w niedzielnych Mszach Świętych.

9. W niedzielę 3 września odpust w parafii Narodzenia NMP w Tulcach. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce rowerowej, która sprzed naszego kościoła, pod przewodnictwem ks. Wikariusza, wyruszy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00. Istnieje również możliwość wzięcia udziału w pielgrzymce pieszej, która wyruszy z par. św. Jana Ewangelisty przy ul. Fortecznej w Poznaniu o godz. 7.30.

10. W poniedziałek 4 września rozpoczęcie Roku Szkolnego – Msza św. z prośbą o Boże błogosławieństwo dla nauczycieli, rodziców i uczniów naszej szkoły o godz. 8.00.

11. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w dniu 16 września br., wraz z jednym z rodziców, w poniedziałek 4 września o godz. 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa!

12. W Roku bł. o. Honorata Koźmińskiego organizujemy pielgrzymkę jego śladami w dniach 09 – 10 września 2017 r. Wyjazd o godz. 7.00 do Zakroczymia, następnie Warszawa – Bazylika św. Krzyża i Klasztor o. Kapucynów, nocleg w Domu Nauki – Stare Bielawy, następnego dnia: Powązki, Cytadela i wyjazd do Nowego Miasta n. Pilicą, stamtąd powrót do Poznania. Ogólny koszt ok. 200 zł.

13. W dniach od 23 września do 08 października 2017 r. organizujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych: Montserrat, Saragossa – NS del Pilar, Fatima, Lourdes, La Salette, Santiago do Compostela oraz innych ciekawych miejsc Europy Zachodniej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Koszt: 3590 zł i 90 Euro. Zapisy w zakrystii.

14. Zmarł śp. Jerzy Wałkowski, zam. przy ul. Szarotkowej, uroczystości pogrzebowe odbyły się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek…

15. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz