XXI Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem dziękczynienia Panu Bogu za tegoroczne żniwa.

2. Dziś także dziękujemy ks. Sebastianowi za czteroletnią posługę wikariuszowską w naszej parafii. Od 25 sierpnia będzie on wikariuszem par. pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Międzychodzie. Życzymy wiele sił i cierpliwości, wspartych Bożym błogosławieństwem, na dalsze lata owocnej pracy duszpasterskiej.

3. W poniedziałek 20.08 przypada 20 rocznica śmierci ks. kan. Kazimierza Sewola, o godz. 17.30 różaniec, a o godz. 18.00 Msza św. w jego intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za śp. Pierwszego Proboszcza naszej parafii.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek 26.08 uroczystość NMP Częstochowskiej, podczas Mszy Świętych odnowienie Jasnogórskich Ślubów.

6. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

7. W niedzielę 5 września odpust w parafii Narodzenia NMP w Tulcach. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce rowerowej, która sprzed naszego kościoła wyruszy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00.

8. Zapraszamy po odbiór biletów oraz uregulowanie należności za udział w podróży POD PARĄ do Ostrowa Wielkopolskiego, w dniu 11 września 2021 r.

9. W przedsionku kościoła jest wystawiony kosz Caritas na zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Białorusi – akcja Tornister Pełen Uśmiechów (przydadzą się wszystkie rzeczy potrzebne każdego dnia w szkole) oraz zbiórkę nowych męskich czapek z daszkiem i T-shirtów dla bezdomnych na czas upałów.

10. Parafialny Zespół Caritas zaprasza 15 września br. na doroczną Archidiecezjalną Pielgrzymkę osób chorych, starszych i niepełnosprawnych do Sanktuarium na Świętej Górze k/Gostynia. Koszt: 45,00 zł. Kartki z adresem osób i telefonem kontaktowym prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła do 30 sierpnia br. Szczegóły na tablicy ogłoszeń Caritas oraz po każdej Mszy św. w niedzielę w okienku Caritas.

11. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach św.

12. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz