XXI Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2010 r.

1. Bóg zapłać za złożone w minioną niedzielę ofiary: podczas Mszy św. na KUL i Wydział Teologiczny UAM oraz do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej, pomagającej w tym czasie w sposób szczególny dotkniętym powodzią.

2. Serdeczne Bóg zapłać panu Marcelemu Schmidowi za zaangażowanie przy ułożeniu kostki granitowej wokół grobów ks. kan. Kazimierza Sewola i ks. Józefa Kaingby.

3. W tym tygodniu Msze św.: w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, a od środy do soboty o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

4. W poniedziałek przypada 9 rocznica śmierci ks. kan. Kazimierza Sewola. O godz. 8.00 Msza św. w intencji pierwszego proboszcza naszej parafii, a o godz. 18.00 Różaniec przy jego grobie. Zapraszamy wszystkich!

5. We wtorek św. Bartłomieja Apostoła, swoje imieniny obchodzi ks. Bartosz. Msza św. w jego intencji o godz. 8.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy tych, którzy mogą o tej porze przyjść do kościoła. Pamiętajmy o szanownym solenizancie podczas indywidualnych modlitw.

6. W środę o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w środę od godz. 15.00 w pokoju Caritas będzie wydawana żywność. Zapraszamy osoby uprawnione.

8. W środę po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa Apostolstwa Modlitwy.

9. W czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej. Na zakończenie Mszy św. odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

10. XX Parafialna Piesza Pielgrzymka do Tulec odbędzie się w dniach 4-5 września. Zapisy dziś i w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. w sali DLM na probostwie. Koszt 12 zł. Szczegółowe informacje można uzyskać przy zapisie.

11. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przed kościołem, młodzież będzie zbierała ofiary na pokrycie kosztów związanych z pielgrzymką do Tulec oraz na potrzeby duszpasterstwa młodych naszej parafii.

12. W poniedziałek 30.08.2010 r. o godz. 19.00 w kaplicy Msza św., a następnie spotkanie przedpielgrzymkowe dla uczestników pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela.

13. W sierpniu biuro parafialne czynne w środy po Mszy św. Intencje Mszy św. można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św.

14. Letnie koncerty organowe w naszym kościele, zapraszamy w każdą niedzielę sierpnia po wieczornej Mszy św., a więc ok. godz. 19.45.

15. Niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny. Pomóżmy dzieciom potrzebującym. Dorocznym zwyczajem wyłożony będzie w kościele kosz ze znakiem CARITAS do którego ofiarodawcy mogą składać przybory i artykuły szkolne. Zebrane przedmioty rozprowadzimy wśród dzieci z najuboższych rodzin naszej parafii.

16. Odszedł do Wieczności śp. Marian Malicki zam. przy ul. Gerberowej. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 23 bm. o godz. 12.30, a pogrzeb o godz. 13.50 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz