XXI Niedziela Zwykła – 25 sierpnia 2013 r.

1. W minionym tygodniu ponad 40 osób (dzieci i dorosłych) uczestniczyło w zorganizowanym przez naszą parafię wyjeździe wakacyjnym do Dębek, poznając lepiej polskie wybrzeże. Bóg zapłać wszystkim, którzy podjęli się opieki nad grupą, szczególnie zaś kierownikowi wyprawy – p. Annie Jęsiak.

2. W poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej. Na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00 odnowienie „Jasnogórskich Ślubów Narodu”.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W czwartek w pokoju Caritas od godz. 15.00 będzie wydawana żywność.

5. W niedzielę 1 września po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 19.00 Msza św. w intencji pomordowanych i poległych podczas II Wojny Światowej.

6. W poniedziałek 02 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. z udziałem zespołu „Iskierki” dla uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców o godz. 16.30. Podczas Mszy św. uroczyste poświęcenie tornistrów dla dzieci klas I.

7. Pomóżmy dzieciom potrzebującym, które od 1 września rozpoczną roku szkolny. W przedsionku kościoła wyłożono kosz z napisem Caritas, do którego można składać przybory i artykuły szkolne. Zebrane przedmioty zostaną przekazane dzieciom z rodzin potrzebujących naszej parafii. Na ten cel można również składać ofiary pieniężne do skrzynki Caritas.

8. W Galerii Malwowej rozpoczęło swoją działalność stoisko apteczne firmy „Apteki Wielkopolskie”. Uroczyste poświecenie tego miejsca odbędzie się dnia 04 września br. o godz. 14.00. Na poświęcenie i robienie zakupów w aptece zapraszają właściciele. Cieszymy się, że będziemy mogli korzystać z zakupu leków u uczciwych, wierzących i praktykujących katolików.

9. Dnia 8 września w Tulcach tradycyjny odpust Narodzenia NMP. Jak co roku udamy się z pielgrzymką do tego sanktuarium. W tym roku proponujemy następującą formę pielgrzymowania: pielgrzymka rowerowa – wyrusza w dniu odpustu sprzed kościoła o godz. 8.00; pielgrzymka piesza – gromadzimy się w dniu odpustu o godz. 7.00 przed kościołem, gdzie będzie czekał autokar, który zabierze pielgrzymów do par. św. Jana Ewangelisty przy ul. Folwarcznej w Poznaniu. Stamtąd – w ramach „partnerstwa parafii” – o godz. 7.30 wyruszy wspólna pielgrzymka do Tulec. Po dojściu na miejsce Msza św. odpustowa o godz. 12.00 i dwie możliwości powrotu: we własnym zakresie lub pieszo do parafii św. Jana Ewangelisty i stamtąd indywidualnie lub w sposób zorganizowany przez parafię, powrót do domu (w zależności od zapotrzebowania).

10. Zapisy chętnych na pieszą pielgrzymkę odbędą się 24-25 sierpnia i 31-01 września po każdej niedzielnej Mszy Świętej w salce na probostwie. Przy zapisach niezbędny będzie numer PESEL oraz dowód osobisty lub legitymacja szkolna. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść wypisaną zgodę rodziców, która będzie dostępna podczas zapisów. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 5 zł, które zostaną przeznaczone na autokar dowożący na miejsce wyjścia, płatne przy zapisach.

11. W sobotę 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W Roku Wiary pragniemy ustawić i poświęcić krzyż – znak naszej wiary, symbol opieki i Bożego błogosławieństwa dla naszej wspólnoty parafialnej. Krzyż stanie u zbiegu ulic Szarotkowej i Sadowej, a uroczystego poświęcenia dokona ks. prof. dr hab. Antoni Swoboda z Wydziału Teologicznego UAM. Uroczystość rozpocznie się wieczorną Mszą św. o godz. 18.00, a następnie, każdy z własnym krzyżem czy krzyżykiem, w procesji, przejdziemy pod krzyż, gdzie będzie miało miejsce poświęcenia krzyża przydrożnego i krzyży oraz krzyżyków przyniesionych przez wszystkich. Niech nasza obecność będzie wyrazem wiary i łączności z Kościołem Chrystusowym.

12. Dnia 21 września organizujemy pielgrzymkę do katedry i sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz do Ostrowa Wlkp., gdzie odwiedzimy m. in. grób ks. prob. Stefana Dropa. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu: 45 zł

ks. Piotr Pawelec
p.o. Proboszcza