XXI Niedziela Zwykła – 24 sierpnia 2014 r.

1. W sierpniu Msze św. niedzielne według porządku letniego, a więc o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

2. Zgodnie z wolą biskupów polskich, w miesiącu sierpniu, zachęcamy wszystkich do abstynencji od alkoholu.

3. Dnia 7 września w Tulcach tradycyjny odpust Narodzenia NMP. Jak co roku udamy się z pielgrzymką do tego sanktuarium. Pielgrzymka rowerowa – wyrusza w dniu odpustu sprzed kościoła po Mszy św. o godz. 8.00; pielgrzymka piesza – gromadzimy się w dniu odpustu o godz. 7.00 przed kościołem, gdzie będzie czekał autokar, który zabierze pielgrzymów do par. św. Jana Ewangelisty przy ul. Fortecznej w Poznaniu. Stamtąd – w ramach „partnerstwa parafii” – o godz. 7.30 wyruszy wspólna pielgrzymka do Tulec. Po dojściu na miejsce Msza św. odpustowa o godz. 12.00. Powrót we własnym zakresie.

4. Dzisiaj po każdej niedzielnej Mszy Świętej, w zakrystii, odbywają się zapisy chętnych na pieszą pielgrzymkę do Tulec. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 5 zł, które zostaną przeznaczone na autokar dowożący na miejsce wyjścia, płatne przy zapisach.

5. We wtorek uroczystość NMP Częstochowskiej. Na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00 odnowienie „Jasnogórskich Ślubów Narodu”. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski tego dnia szczególnie modlić się będziemy o pokój w Iraku, zaś składka przeznaczona będzie na pomoc poszkodowanym w konflikcie. Również tego dnia s. Benedykta, która przez ostatnie dwa lata pracowała w naszej wspólnocie, w Szczecinie, złoży śluby wieczyste. Polecamy ją w naszych modlitwach.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. Ks. Proboszcz, w miesiącu sierpniu, za pozwoleniem władzy duchownej, korzysta z urlopu wypoczynkowego.

9. W poniedziałek 01 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. z udziałem zespołu „Iskierki” dla uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców o godz. 16.30. Podczas Mszy św. uroczyste poświęcenie tornistrów uczniów klas I.

10. Bóg zapłać za złożone już ofiary na remont wieży naszego kościoła. Przypominamy, że można je składać w ramach składki, w kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy. Ofiarę można wpłacać również na konto parafialne nr: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Remont rozpocznie się we wrześniu.

11. Pomóżmy dzieciom potrzebującym, które od 1 września rozpoczynają rok szkolny. Dorocznym zwyczajem wyłożony będzie w przedsionku kościoła kosz ze znakiem CARITAS do którego ofiarodawcy będą mogli składać przybory i artykuły szkolne. Kosz będzie wyłożony w niedziele 24 i 31 sierpnia br. Zebrane przybory zostaną rozprowadzone wśród dzieci z rodzin potrzebujących.

12. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

13. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl oraz na tablicy ogłoszeń.

14. Zmarła + Danuta Krwczyk zamieszkała przy ul. Łubinowej. Jej pogrzeb odbył się w minioną środę oraz + Domicela Cichowska zamieszkała przy ul. Astrowej. Uroczystości pogrzebowe w poniedziałek 25 sierpnia o godz. 12:30 na cmentarzu junikowskim. Pożegnajmy nasze zmarłe parafianki. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz