XXI Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2016 r.

1. Msze święte niedzielne wg porządku wakacyjnego.

2. Dziś podczas mszy świętej niedzielnej o godz. 19.00 nastąpi oficjalne podziękowanie za posługę wikariuszowską w naszej parafii ks. Dawidowi. Serdecznie zapraszamy.

3. Biuro Parafialnego Zespołu Caritas w sierpniu czynne w każdą środę od godz. 16.00 do 17.00. Zapraszamy.

4. W środę Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

5. Zgodnie z dekretami arcybiskupa, metropolity poznańskiego Stanisława Gądeckiego w naszej parafii od dnia 25 sierpnia (tj. od czwartku) nastąpią zmiany wikariuszowskie. Z parafii odchodzi ks. Dawid Szymański i rozpocznie posługę duszpasterską w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu. Posługę duszpasterską w naszej parafii rozpocznie ks. Przemysław Sypniewski, który poprzednio był wikariuszem w parafii św. Mateusza w Opalenicy. Księżom wikariuszom życzymy obfitości łask Bożych.

6. W piątek przypada uroczystość NMP Częstochowskiej, w tym dniu nie obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze święte jak w dni powszednia o godz. 8.00 oraz 18.00. Po mszy św. o godz. 18.00 nastąpi Akt oddania parafii NMP Królowej Polski.

7. Dorocznym  zwyczajem wyłożony  będzie  w  przedsionku  kościoła  kosz ze znakiem  CARITAS do którego ofiarodawcy  będą mogli składać  przybory i artykuły  szkolne. Kosz będzie wyłożony przez cztery  niedziele  tj.  7, 14, 21, 28  sierpnia br. Zebrane przybory zostaną rozprowadzone wśród dzieci z rodzin potrzebujących.

8. W miesiącu sierpniu wzorem lat ubiegłych ogłoszenia dostępne tylko na stronie internetowej oraz w gablotach kościelnych.