XX Niedziela Zwykła – 16 sierpnia 2020 r.

1. Epidemia Covid-19 się wzmaga. Dziękujemy tym, którzy w trosce o zdrowie swoje i innych korzystają w kościele z maseczek.

2. Gościmy dzisiaj ks. Maksyma Podlewskiego, posługującego w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chersonie na Ukrainie. Bóg zapłać za skierowane do nas Słowo Boże!

3. W środę o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

4. W niedzielę przypada 19 rocznica śmierci ks. kan. Kazimierza Sewola – budowniczego naszego kościoła i długoletniego proboszcza. W czasie każdej Mszy świętej będziemy pamiętać o nim w naszych modlitwach, a o 7.30 odmówimy różaniec w Jego intencji.

5. W niedziele lipca i sierpnia Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

6. W niedzielę 6 września odpust w parafii Narodzenia NMP w Tulcach. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce rowerowej w łączności z parafią św. Andrzeja Boboli w Poznaniu, która sprzed naszego kościoła wyruszy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00. Z par. św. Andrzeja Boboli wyjazd o godz. 9.00.

7. Trwa rekrutacja do Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bł. Natalii Tułasiewicz, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kard. Augusta Hlonda i Niepublicznego Przedszkola Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Poznaniu przy ul. Mińskiej 32. Głównymi atutami szkół są wspaniała atmosfera, realizowane programy i projekty, wychowanie oparte na wartościach chrześcijańskich, wysokie wyniki nauczania, małoliczne klasy, wykfalifikowana kadra.

8. Ostatnia grupa dzieci komunijnych przystąpi do I Komunii św. dnia 13.09.2020 r. Spotkanie z rodzicami i pierwsza spowiedź św. dla tych dzieci dnia 04.09.2020 r. o godz. 16.00 w kościele. Do tego czasu prosimy rodziców o indywidualne przygotowanie dzieci nie tylko do uroczystości I Komunii św., ale również do spowiedzi św. oraz o regularne uczestnictwo w niedzielnych Mszach św.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy owocnego odpoczynku.

11. Zmarł śp. Janusz Łakomy z ul. Floksowej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 19.08: 10.00 Msza św. w naszym kościele, następnie pogrzeb na cmentarzu w Skórzewie o 11.30. Wieczny odpoczynek…

12. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl oraz w gablocie