XX Niedziela Zwykła – 19 sierpnia 2012 r.

1. Żegnamy ks. dr Bartosza Nowakowskiego, który od 5 lat jest wikariuszem w naszej parafii. Dziś otaczamy go naszą szczególną modlitwą, a Msza św. pożegnalna oraz podziękowanie za gorliwą posługę w naszej parafii odbędzie się w najbliższy piątek. Z dniem 25 bm. przechodzi do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia na Podolanach. Bóg zapłać ks. Bartoszowi za minione lata pełnej zaangażowania, życzliwej współpracy. Życzymy Bożej opieki w dalszej realizacji powołania na różnych odcinkach pracy w Kościele.

2. W lipcu i sierpniu zmienia się porządek Mszy św. W poniedziałki i wtorki o godz. 8.00, od środy do soboty o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

3. W miesiącach letnich biuro parafialne czynne w środy i piątki po wieczornych Mszach św.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W czwartek przypada 11 rocznica śmierci ks. kan. Kazimierza Sewola. O godz. 18.00 Msza św. w jego intencji, a następnie przejdziemy na cmentarz, by odmówić Różaniec przy grobie. Zapraszamy wszystkich!

6. W piątek 24.08.2012 r. św. Bartłomieja Apostoła, swoje imieniny obchodzi ks. Bartosz. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ostatni dzień jego posługi wikariuszowskiej w naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie z ks. Bartoszem w sali bł. Jana Pawła II.

7. W sobotę 25.08.2012 r. Parafialny Zespół Caritas organizuje pielgrzymkę do sanktuarium MB Królowej Rodzin w Lubaszu. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 9.00.

8. W sobotę 25 bm. obowiązki wikariusza w naszej parafii obejmie ks. mgr Piotr Pawelec.

9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość NMP Częstochowskiej. Na zakończenie każdej Mszy św. odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

10. W dniach 8-9 września w naszej parafii odbędzie się XXII Piesza Pielgrzymka do Tulec, w której do wzięcia udziału serdecznie zapraszamy. Zapisy chętnych odbędą się za tydzień oraz za dwa tygodnie po każdej niedzielnej Mszy Świętej w salce na probostwie (tj. 25 i 26 sierpnia oraz 1 i 2 września). Przy zapisach niezbędny będzie numer PESEL oraz dowód osobisty lub legitymacja szkolna. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść wypisaną zgodę rodziców, która będzie dostępna podczas zapisów. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 15 zł, płatne przy zapisach. W dniach, w których odbędą się zapisy odbędzie się także sprzedaż śpiewników w przedsionku kościoła, z których dochód przeznaczony zostanie na organizację pielgrzymki. Szczegóły organizacyjne będą dostępne podczas zapisów.

11. Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

12. Podręczniki i karty pracy do religii, obowiązujące w naszej szkole, będą do nabycia w parafii w ostatnią niedzielę sierpnia i pierwszą niedzielę września 2012 r.

13. Siostry Imienia Jezus informują, że są jeszcze wolne miejsca w prowadzonym przez nie przedszkolu przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

14. Odeszli do wieczności: + Elżbieta Sergot, zam. ul. Kaliowej, Msza Św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w minioną sobotę w Przeźmierowie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bartosz Nowakowski – w zastępstwie proboszcza