XX Niedziela Zwykła – 17 sierpnia 2014 r.

1. W sierpniu Msze św. niedzielne według porządku letniego, a więc o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

2. Zgodnie z wolą biskupów polskich, w miesiącu sierpniu, zachęcamy wszystkich do abstynencji od alkoholu.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek 22 sierpnia o godz. 18.00 Msza św. wotywna ku czci św. Jana Pawła II – patrona rodzin. Podczas Mszy św. modlimy się z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Świętego Patrona dla rodzin naszej parafii.

5. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Podczas adoracji różaniec w intencji śp. ks. kan. Kazimierza Sewola
w 13 rocznicę jego śmierci.

6. Uprzejmie informuję, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, we wrześniu, podejmiemy remont „wieży” naszego kościoła w celu zapobieżenia zamakaniu ściany głównej. Bardzo proszę, by w najbliższym czasie, w ramach składki, w kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy, przekazywać zadeklarowaną kwotę. Koszt robót wyniesie 35.000 zł. Ofiarę można wpłacać również na konto parafialne nr: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117.

7. Ks. Proboszcz, w miesiącu sierpniu, za pozwoleniem władzy duchownej, korzysta z urlopu wypoczynkowego.

8. Pomóżmy dzieciom potrzebującym, które od 1 września rozpoczynają rok szkolny. Dorocznym zwyczajem wyłożony będzie w przedsionku kościoła kosz ze znakiem CARITAS do którego ofiarodawcy będą mogli składać przybory i artykuły szkolne. Kosz będzie wyłożony w trzy niedziele tj. 17, 24, 31 sierpnia br. Zebrane przybory zostaną rozprowadzone wśród dzieci z rodzin potrzebujących.

9. Parafialny Zespół Caritas po raz czwarty włącza się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, mającej na celu wyposażenie dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w przybory szkolne na nowy rok. Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularzy znajdujących się
w okienku Caritas. Wypełnione formularze prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła.

10. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

11. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl oraz na tablicy ogłoszeń.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz