XX Niedziela Zwykła – 16 sierpnia 2015 r.

1. W sierpniu Msze św. niedzielne według porządku letniego, a więc o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

2. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Pielgrzymi udający w sobotę się 22 sierpnia na pielgrzymkę do Lichenia i szlakiem Pierwszych Piastów gromadzą się w kościele na Mszy Św. o godz. 8:00. Wyjazd ok. 8:30. Prosimy o dokonywanie płatności za pielgrzymkę.

4. W sobotę 22 sierpnia o godz. 18.00 Msza św. wotywna ku czci św. Jana Pawła II – patrona rodzin. Podczas Mszy św. modlimy się z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Świętego Patrona dla rodzin naszej parafii.

5. Parafialny Zespół Caritas w kolejne niedziele sierpnia organizuje zbiórkę zeszytów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci. Dary można składać do kosza, wystawionego w przedsionku kościoła. Szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

6. Dnia 6 września w Tulcach odbędzie się tradycyjny odpust Narodzenia NMP. Jak co roku udamy się z pielgrzymką do tego sanktuarium. W tym roku proponujemy następującą formę pielgrzymowania: pielgrzymka rowerowa – wyrusza w dniu odpustu sprzed kościoła po Mszy św. o godz. 8.00; pielgrzymka piesza – gromadzimy się w dniu odpustu o godz. 7.00 przed kościołem, gdzie będzie czekał autokar, który zabierze pielgrzymów do par. św. Jana Ewangelisty przy ul. Fortecznej w Poznaniu. Stamtąd – w ramach „partnerstwa parafii” – o godz. 7.30 wyruszy wspólna pielgrzymka do Tulec. Po dojściu na miejsce Msza św. odpustowa o godz. 12.00.

7. Dnia 19 września b.r. Parafialny Zespół Caritas organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Góreckiej w Górce Klasztornej. Na pielgrzymkę zapraszamy wszystkich seniorów, a również osoby chore i niepełnosprawne naszej parafii. Szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

8. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl oraz na tablicy ogłoszeń.

ks. Piotr Pawelec – p.o. proboszcza