XX Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2016 r.

1. Msze Święte niedzielne w sierpniu o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

2. Podczas dzisiejszych Mszy Świętych, będzie zbierana składka na inwestycje parafialne. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W poniedziałek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00, po każdej Mszy św. poświęcenie zbóż, ziół i kwiatów, w które będzie można zaopatrzyć się przy wejściu do kościoła. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

5. Pomóżmy dzieciom potrzebującym, które od 1 września rozpoczynają nowy rok szkolny. Dorocznym zwyczajem wyłożony będzie w przedsionku kościoła kosz ze znakiem CARITAS do którego ofiarodawcy będą mogli składać przybory i artykuły szkolne. Kosz będzie wyłożony przez cztery niedziele tj. 7, 14, 21, 28 sierpnia br. Zebrane przybory zostaną rozprowadzone wśród dzieci z rodzin potrzebujących.

6. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o wypożyczenie lub ofiarowanie sprzętu ortopedyczno-rehabilitacyjnego tj. wózki inwalidzkie, balkoniki, kule i.t.p. które są w dobrym stanie i mogłyby służyć potrzebującym. W/w sprzęt będzie wypożyczany przez nasz Zespół osobom niepełnosprawnym w naszej parafii. Sprzęt można dostarczać w każdą środę do biura Caritas.

7. Trwa kolejny etap Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas oraz w pokoju Caritas w godzinach otwarcia.

8. Biuro Parafialnego Zespołu Caritas w sierpniu czynne w każdą środę od godz. 16.00 do 17.00. Zapraszamy.

9. W miesiącu sierpniu wzorem lat ubiegłych ogłoszenia dostępne na stronie internetowej oraz w gablotach kościelnych.