XVIII Niedziela Zwykła – 01.08.2021 r.

1. W niedziele lipca i sierpnia Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

2. Okazja do spowiedzi od poniedziałku do soboty 20 min przed każdą Mszą św.

3. W I czwartek o godz. 17.15 Godzina Święta połączona z okazją do spowiedzi. O 17.30 Różaniec w int. powołań.

4. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 16.30 do 17.30; o godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.

5. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Litania Loretańska do NMP, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo wynagradzające w I sobotę miesiąca, adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

6. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca, podczas Mszy św. składka inwestycyjna, a przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie naszej archidiecezji.

7. Zapraszamy do udziału w podróży POD PARĄ, w dniu 11 września 2021 r. do Ostrowa Wielkopolskiego. Wyruszamy pociągiem retro oraz najnowocześniejszymi szynobusami, którymi dysponują Koleje Wielkopolskie. Projekt ten realizowany jest we współpracy z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego, Kolejami Wielkopolskimi, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Komornikach, Domem Kultury „Stokrotka”. Zbiórka uczestników podróży w sobotę 11 września 2021 r. o godz. 8.30 na stacji w Szreniawie. Powrót do Szreniawy ok. godz. 17.45, a następnie piknik w Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno Spożywczego w Szreniawie. Cena biletu dla osoby dorosłej: 60 zł, dla dziecka: 40 zł. Przy zapisach należy podać: imię i nazwisko, pesel, adres i nr tel. kontaktowego.

8. W przedsionku kościoła jest wystawiony kosz Caritas na zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Białorusi – akcja Tornister Pełen Uśmiechów (przydadzą się wszystkie rzeczy potrzebne każdego dnia w szkole) oraz zbiórkę nowych męskich czapek z daszkiem
i T- shirtów dla bezdomnych na czas upałów.

9. Parafialny Zespół Caritas zaprasza 15 września br. na doroczną Archidiecezjalną Pielgrzymkę osób chorych, starszych i niepełnosprawnych do Sanktuarium na Świętej Górze k/Gostynia. Koszt: 45,00 zł.  Kartki z adresem osób i telefonem kontaktowym prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła do 30 sierpnia br. Szczegóły na tablicy ogłoszeń Caritas oraz po każdej Mszy św. w niedzielę w okienku Caritas.

10. Od 9. sierpnia mamy jeszcze kilka wolnych intencji na Msze św. o godzinie 8.00. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.

11. Zmarła + Monika Polak, mama s. Doroty ze Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w miniony piątek. Wieczny Odpoczynek…

12. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl