XIX Niedziela Zwykła – 9 sierpnia 2015 r.

1. W sierpniu Msze św. niedzielne według porządku letniego, a więc o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach składki inwestycyjnej.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek 13 sierpnia o godz. 20.00, Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła.

5. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wniebowzięcia NMP Parafialny Zespół Caritas przygotowuje wiązanki ziół i kwiatów. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w to dzieło, zapraszamy w piątek 4 sierpnia na godz. 10:00 do sali bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Prosimy także, aby ci, którzy maja możliwość dostarczenia wszelkich ziół i kwiatów, uczynili to w piątek przed godz. 10:00. Ofiary z wiązanek przeznaczone będą na potrzebujących naszej parafii.

6. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00. Na zakończenie każdej Mszy poświęcenie zbóż, ziół i kwiatów, w które będzie można zaopatrzyć się przy wejściu do kościoła. Tego dnia rzy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

7. Parafialny Zespół Caritas w kolejne niedziele sierpnia organizuje zbiórkę zeszytów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci. Dary można składać do kosza, wystawionego w przedsionku kościoła. Dalsze szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

8. W ramach przygotowań do 1050. rocznicy Chrztu Polski w sobotę 22 sierpnia organizujemy jednodniową pielgrzymkę szlakiem Pierwszych Piastów z nawiedzeniem Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.
W programie zwiedzanie grodu Piastów w Gieczu, opactwo Cystersów w Lądzie, sanktuarium Matki Bożej w Licheniu oraz katedra i rynek w Gnieźnie. Koszt pielgrzymki 60 zł od osoby.
Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

9. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl oraz na tablicy ogłoszeń.

10. W mijającym tygodniu odeszła do wieczności + Anna Strykowska zamieszkała przy ulicy Malwowej. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w minioną środę. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz