XVIII Niedziela Zwykła – 5 sierpnia 2012 r.

1. Bóg zapłać za ofiary zbierane dziś podczas Mszy św. Są one przeznaczone na potrzeby Wydziału Teologicznego UAM i KUL.

2. W lipcu i sierpniu zmienia się porządek Mszy św. W poniedziałki i wtorki o godz. 8.00, od środy do soboty o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

3. W miesiącach letnich biuro parafialne czynne w środy i piątki po wieczornych Mszach św.

4. W poniedziałek 06.08.2012 r. święto Przemienienia Pańskiego.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Za tydzień druga niedziela miesiąca – składka zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

7. W dniach od 11 – 17 sierpnia zapraszamy parafian na pielgrzymkę autokarową do Rzymu. W programie: Loreto – San Giovanni Rotondo – Monte Cassino – Rzym – Asyż – Wenecja. Cena 1365 zł + 75 euro. Szczegóły u pani Anny Jęsiak.

8. W sobotę 25.08.2012 r. Parafialny Zespół Caritas organizuje pielgrzymkę do sanktuarium MB Królowej Rodzin w Lubaszu. Zapraszamy wszystkich, którzy z powodu choroby, wieku lub samotności mają ograniczone możliwości udziału w innych wyjazdach. Udział chorego wraz z opiekunem jest bezpłatny. Zgłoszenia w środy od godz. 15.00 do 16.00 w pokoju Caritas.

9. Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

10. Podręczniki i karty pracy do religii, obowiązujące w naszej szkole, będą do nabycia w parafii w ostatnią niedzielę sierpnia i pierwszą niedzielę września 2012 r.

11. Siostry Imienia Jezus informują, że są jeszcze wolne miejsca w prowadzonym przez nie przedszkolu przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

12. Zapraszamy wszystkich chętnych do sali im. Bł. Jana Pawła II na projekcję filmu „Egzorcysta” w reżyserii Dominika Tarczynskiego. Film jest zapisem rozmowy z o. Amorth’em, który opowiada o różnych aspektach pracy egzorcysty. Pokaz będzie poprzedzony krótką prelekcją, a zakończy go modlitwa i błogosławieństwo udzielone przez ojca Amorth’a.

13. Dnia 18 i 19 sierpnia b.r. gościmy ks. dr. Krzysztofa Michalczaka asystenta Akcji Katolickiej, który będzie głosił Słowo Boże na Mszach Św.

ks. Bartosz Nowakowski – w zastępstwie proboszcza