XVIII Niedziela Zwykła – 4 sierpnia 2013 r.

1. Bóg zapłać za ofiary zbierane dziś podczas Mszy św. Są one przeznaczone na potrzeby Wydziału Teologicznego UAM i KUL.

2. W lipcu i sierpniu zmienia się porządek Mszy św. niedzielnych. Będą one odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

3. We wtorek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego, w piątek 9 sierpnia święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Za tydzień druga niedziela miesiąca – składka zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

6. We wtorek 6 sierpnia o godz. 16.00 odbędzie się zebranie Parafialnego Zespołu Caritas.

7. Pomóżmy dzieciom potrzebującym, które od 1 września rozpoczynają rok szkolny. Dorocznym zwyczajem wyłożony będzie w przedsionku kościoła kosz ze znakiem CARITAS do którego ofiarodawcy będą mogli składać przybory i artykuły szkolne. Zebrane przedmioty rozprowadzimy wśród dzieci z rodzin potrzebujących w naszej parafii. Kosz będzie wyłożony w cztery niedziele miesiąca tj. 4, 11, 18, 25 sierpnia oraz 2 września br. 

8. Siostry Imienia Jezus informują, że są jeszcze wolne miejsca w prowadzonym przez nie przedszkolu przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

9. Dnia 8 września w Tulcach tradycyjny odpust Narodzenia NMP. Jak co roku udamy się z pielgrzymką do tego sanktuarium. W tym roku proponujemy następującą formę pielgrzymowania: pielgrzymka rowerowa – wyrusza w dniu odpustu sprzed kościoła o godz. 8.00; pielgrzymka piesza – gromadzimy się w dniu odpustu o godz. 7.00 przed kościołem, gdzie będzie czekał autokar, który zabierze pielgrzymów do par. św. Jana Ewangelisty przy ul. Fortecznej w Poznaniu. Stamtąd – w ramach „partnerstwa parafii” – o godz. 7.30 wyruszy wspólna pielgrzymka do Tulec. Po dojściu na miejsce Msza św. odpustowa o godz. 12.00 i dwie możliwości powrotu: we własnym zakresie lub pieszo do parafii św. Jana Ewangelisty i stamtąd indywidualnie lub w sposób zorganizowany przez parafię, powrót do domu
(w zależności od zapotrzebowania).

10. Zapisy chętnych na pieszą pielgrzymkę odbędą się 24-25 sierpnia i 31-01 września po każdej niedzielnej Mszy Świętej w salce na probostwie. Przy zapisach niezbędny będzie numer PESEL oraz dowód osobisty lub legitymacja szkolna. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść wypisaną zgodę rodziców, która będzie dostępna podczas zapisów. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 5 zł, które zostaną przeznaczone na autokar dowożący na miejsce wyjścia, płatne przy zapisach.

11. Dnia 21 września organizujemy pielgrzymkę do katedry i sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz do Ostrowa Wlkp., gdzie odwiedzimy m. in. grób ks. prob. Stefana Dropa. Zapisy w zakrystii.

12. Informujemy, iż w zakrystii są jeszcze dostępne płyty ze zdjęciami z tegorocznego bierzmowania. Cena płyty 10 zł.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz