XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2016 r.

1. Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy włączyli się w przeżywanie Światowych Dni Młodzieży przez gościnne przyjęcie pielgrzymów w swoich domach. W sposób szczególny dziękuję pani Hannie Walkowiak i innym młodym, którzy towarzyszyli pielgrzymom podczas ich pobytu w naszym mieście.

2. Msze Święte niedzielne w lipcu i sierpniu o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów – Godzina Święta.

5. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 17.30. W tym czasie okazja do spowiedzi św. O godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.

6. W I sobotę miesiąca (święto Przemienienia Pańskiego) po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

7. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na: KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

8. Pomóżmy dzieciom potrzebującym, które od 1 września rozpoczynają nowy rok szkolny. Dorocznym  zwyczajem wyłożony  będzie  w  przedsionku  kościoła  kosz ze znakiem  CARITAS do którego ofiarodawcy  będą mogli składać  przybory i artykuły  szkolne. Kosz będzie wyłożony przez cztery  niedziele  tj.  7, 14, 21, 28  sierpnia br. Zebrane przybory zostaną rozprowadzone wśród dzieci z rodzin potrzebujących.

9. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o wypożyczenie lub ofiarowanie sprzętu ortopedyczno-rehabilitacyjnego tj. wózki inwalidzkie, balkoniki, kule i.t.p. które są w dobrym stanie i mogłyby służyć potrzebującym. W/w sprzęt będzie wypożyczany przez nasz Zespół osobom niepełnosprawnym w naszej parafii. Sprzęt można dostarczać w każdą środę do biura Caritas.

10. Rusza kolejny etap Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Pomoc w ramach Programu udzielana jest osobom, które z powodu trudnej sytuacji i niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie odpowiedniego wyżywienia, których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej tj.: 951 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej; 771 zł w przypadku osoby w rodzinie. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas oraz w pokoju Caritas w godzinach otwarcia.

11. Od 3 sierpnia br. biuro Parafialnego Zespołu Caritas czynne będzie w każdą środę od godz. 16.00 do 17.00. Zapraszamy.

12. Zmarła śp. Stanisława Stefańska, zam. przy ul. Floksowej, pogrzeb 02.08.2016 r. o godz. 11.10 na cmentarzu junikowskim, a Msza św. pogrzebowa o godz. 12.30 w naszym kościele. Wieczny odpoczynek…

13. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz