XVIII Niedziela Zwykła – 3 sierpnia 2014 r.

1. W sierpniu Msze św. niedzielne według porządku letniego, a więc o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

2. Bóg zapłać za składane dziś przed kościołem ofiary do puszek na: KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

3. Dziś o godz. 17.00 w sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego w Luboniu VERBA SACRA pod hasłem: Bł. Edmund Bojanowski – Sługa Opatrzności Bożej na każdy wiek.

4. Zgodnie z wolą biskupów polskich, w miesiącu sierpniu, zachęcamy wszystkich do abstynencji od alkoholu.

5. We wtorek 5 sierpnia o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

6. W środę – święto Przemienienia Pańskiego – o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów – Godzina Święta.

8. W sobotę – święto św. Teresy od Krzyża, patronki Europy – po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

9. W przyszłą niedzielę – II niedzielę miesiąca – podczas Mszy Świętych, będzie zbierana składka inwestycyjna.

10. Ks. Proboszcz, w miesiącu sierpniu, za pozwoleniem władzy duchownej, korzysta z urlopu wypoczynkowego.

11. Uprzejmie informuję, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, we wrześniu, podejmiemy remont „wieży” naszego kościoła w celu zapobieżenia zamakaniu ściany głównej. Bardzo proszę, by w najbliższym czasie, w ramach składki, w kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy, przekazywać zadeklarowaną kwotę. Koszt robót wyniesie 35.000 zł. Ofiarę można wpłacać również na konto parafialne nr: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117.

12. Parafialny Zespół Caritas po raz czwarty włącza się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, mającej na celu wyposażenie dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w przybory szkolne na nowy rok. Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularzy znajdujących się w okienku Caritas. Wypełnione formularze prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła.

13. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

14. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl oraz na tablicy ogłoszeń.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz