XVII Niedziela Zwykła – 25 lipca 2010 r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00, przed wejściem do kościoła, obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Prosimy o wjeżdżanie od ul. Cyniowej i Gladiolowej, a wyjeżdżanie na ul. Astrową. Podczas poświęcenia zbierane będą ofiary na zakup pojazdów mechanicznych dla misjonarzy.

2. W tym tygodniu Msze św.: w poniedziałek wtorek o godz. 8.00, a od środy do soboty o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

3. W środę o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się sierpień – miesiąc licznych świąt maryjnych oraz rocznic wydarzeń historycznych w naszej Ojczyźnie. Zgodnie z zachętą biskupów, przeżyjmy ten miesiąc w trzeźwości, a swoją modlitwą wspierajmy tych, którzy walczą z nałogiem oraz rodziny cierpiące z powodu nadużywania alkoholu przez swoich członków.

5. W dniach od 1 do 13 sierpnia zastępstwo wakacyjne w naszej parafii będzie pełnił neoprezbiter – ks. mgr Adam Pickenhagen. Będzie to dla niego okres praktyki przed podjęciem obowiązków wikariuszowskich w swojej pierwszej parafii.

6. W lipcu i sierpniu biuro parafialne czynne w środy po Mszy św. Intencje Mszy św. można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św.

7. Letnie koncerty organowe w naszym kościele, zapraszamy w każdą niedzielę sierpnia po wieczornej Mszy św., a więc ok. godz. 19.45.

8. We wszystkie środy sierpnia zapraszamy dzieci na zabawy manualne i plastyczne do sali pod kościołem. Rozpoczynać się będą o godz. 10.00.

9. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wczasorekolekcje dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych wraz z opiekunami. Turnusy trwają od 4 maja do 26 września. Dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej istnieje możliwość dofinansowania dla uczestnika i opiekuna. Dokładne informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

10. Odeszli do Wieczności: + Anna Jastrzębowska zam. ul. Macierzankowa, Msza Św. pogrzebowa i pogrzeb odbył się w piątek 23 lipca; + Zofia Wojciechowska zam. ul. Szarotkowa, Msza Św. pogrzebowa i pogrzeb odbył się w piątek 23 lipca; + Jerzy Frąckowiak zam. ul Frezjowa, Msza Św. pogrzebowa w naszym kościele o g. 10.00 i pogrzeb o g. 11.35 na Janikowie we wtorek 27 lipca. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz