XVII Niedziela Zwykła – 25.07.2021 r.

1. W niedziele lipca i sierpnia Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w naszej archidiecezji jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Po Mszach św., przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych.

3. Od dziś do 15.08.br. w przedsionku kościoła będą wystawione kosze Caritas na zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Białorusi – akcja Tornister Pełen Uśmiechów (przydadzą się wszystkie rzeczy potrzebne każdego dnia w szkole) oraz zbiórkę nowych męskich czapek z daszkiem i T-shirtów dla bezdomnych na czas upałów.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek 29.07.2021 r. wyruszy z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Medjugorie. Jest ona zorganizowana w 40 rocznicę objawień Matki Bożej.

6. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

7. Zapraszamy do udziału w podróży POD PARĄ, w dniu 11 września 2021 r. do Ostrowa Wielkopolskiego. Wyruszamy pociągiem retro oraz najnowocześniejszymi szynobusami, którymi dysponują Koleje Wielkopolskie. Projekt ten realizowany jest we współpracy z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego, Kolejami Wielkopolskimi, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Komornikach, Domem Kultury „Stokrotka”. Zbiórka uczestników podróży w sobotę 11 września 2021 r. o godz. 8.30 na stacji w Szreniawie. Powrót do Szreniawy ok. godz. 17.45, a następnie piknik w Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno Spożywczego w Szreniawie. Cena biletu dla osoby dorosłej: 60 zł, dla dziecka: 40 zł. Przy zapisach należy podać: imię i nazwisko, pesel, adres i nr tel. kontaktowego.

8. Parafialny Zespół Caritas zaprasza 15 września br. na doroczną Archidiecezjalną Pielgrzymkę osób chorych, starszych i niepełnosprawnych do Sanktuarium na Świętej Górze k/Gostynia. Koszt: 45,00 zł. Kartki z adresem osób i telefonem kontaktowym prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła do 30 sierpnia br. Szczegóły na tablicy ogłoszeń Caritas oraz po każdej Mszy św. w niedzielę w okienku Caritas.

9. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach św.

10. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz