XVII Niedziela Zwykła – 28 lipca 2013 r.

1. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W sierpniu z urlopu korzysta ks. Proboszcz, a zgodnie z decyzją władzy duchownej, w tym czasie obowiązki proboszcza pełni ks. Wikariusz.

3. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów – Godzina Święta.

4. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 18.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św. Przed Mszą św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

6. Dnia 8 września w Tulcach tradycyjny odpust Narodzenia NMP. Jak co roku udamy się z pielgrzymką do tego sanktuarium. W tym roku proponujemy następującą formę pielgrzymowania: pielgrzymka rowerowa – wyrusza w dniu odpustu sprzed kościoła o godz. 8.00; pielgrzymka piesza – gromadzimy się w dniu odpustu o godz. 7.00 przed kościołem, gdzie będzie czekał autokar, który zabierze pielgrzymów do par. św. Jana Ewangelisty przy ul. Folwarcznej w Poznaniu. Stamtąd – w ramach „partnerstwa parafii” – o godz. 7.30 wyruszy wspólna pielgrzymka do Tulec. Po dojściu na miejsce Msza św. odpustowa o godz. 12.00 i dwie możliwości powrotu: we własnym zakresie lub pieszo do parafii św. Jana Ewangelisty i stamtąd indywidualnie lub w sposób zorganizowany przez parafię, powrót do domu (w zależności od zapotrzebowania).

7. Zapisy chętnych na pieszą pielgrzymkę odbędą się 24-25 sierpnia i 31-01 września po każdej niedzielnej Mszy Świętej w salce na probostwie. Przy zapisach niezbędny będzie numer PESEL oraz dowód osobisty lub legitymacja szkolna. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść wypisaną zgodę rodziców, która będzie dostępna podczas zapisów. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 5 zł, które zostaną przeznaczone na autokar dowożący na miejsce wyjścia, płatne przy zapisach.

8. Pomóżmy dzieciom potrzebującym, które od 1 września rozpoczynają rok szkolny. Dorocznym zwyczajem wyłożony będzie w przedsionku kościoła kosz ze znakiem CARITAS do którego ofiarodawcy będą mogli składać przybory i artykuły szkolne. Zebrane przedmioty przekażemy dzieciom z rodzin potrzebujących naszej parafii. Kosz będzie wyłożony od 4 sierpnia do 1 września br.

9. Dnia 21 września organizujemy pielgrzymkę do katedry i sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz do Ostrowa Wlkp., gdzie odwiedzimy m. in. grób ks. prob. Stefana Dropa. Zapisy w zakrystii.

10. Siostry Imienia Jezus informują, że są jeszcze wolne miejsca w prowadzonym przez nie przedszkolu przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

11. W lipcu i sierpniu zmienia się porządek Mszy św. niedzielnych, które będą odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

12. Informujemy, iż z zakrystii są już dostępne płyty ze zdjęciami z tegorocznego bierzmowania. Cena płyty 10 zł.

13. Episkopat Polski zachęca do poparcia europejskiej inicjatywy obywatelskiej „Jeden z nas”, która ma doprowadzić do całkowitego zaprzestania finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Głosy poparcia można zgłaszać na www.jedenznas.eu wypełniając on-line znajdujący się tam formularz.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz