XVII Niedziela Zwykła – 27 lipca 2014 r.

1. W lipcu i sierpniu Msze św. niedzielne według porządku letniego, a więc o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

2. Z radością informuję, że na pierwszy rok studiów na Wydziale Teologicznym UAM oraz formacji w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu, został przyjęty nasz parafianin Marcin Łabęcki. Życzymy mu odwagi i wytrwałości na drodze przygotowania do służby kapłańskiej.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św. Przed Mszą św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

6. W przyszłą niedzielę, przed kościołem, zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

7. W niedzielę 3 sierpnia o godz. 17.00 w sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego w Luboniu VERBA SACRA pod hasłem: Bł. Edmund Bojanowski – Sługa Opatrzności Bożej na każdy wiek.

8. Zgodnie z wolą biskupów polskich, w miesiącu sierpniu, zachęcamy wszystkich do abstynencji od alkoholu.

9. Ks. Proboszcz, w miesiącu sierpniu, za pozwoleniem władzy duchownej, korzysta z urlopu wypoczynkowego.

10. Uprzejmie informuję, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, we wrześniu, podejmiemy remont „wieży” naszego kościoła w celu zapobieżenia zamakaniu ściany głównej. Bardzo proszę, by w najbliższym czasie, w ramach składki, w kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy, przekazywać zadeklarowaną kwotę. Koszt robót wyniesie 35.000 zł. Ofiarę można wpłacać również na konto parafialne nr: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117.

11. Parafialny Zespół Caritas po raz czwarty włącza się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, mającej na celu wyposażenie dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w przybory szkolne na nowy rok. Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularzy znajdujących się w okienku Caritas. Wypełnione formularze prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła.

12. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

13. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl oraz na tablicy ogłoszeń.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz