XVII Niedziela Zwykła – 26 lipca 2015 r.

1. W lipcu i sierpniu Msze św. niedzielne według porządku letniego, a więc o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

2. Dziś po wszystkich Mszach św., przed kościołem, obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Prosimy o wjeżdżanie od ul. Cyniowej i Gladiolowej, a wyjeżdżanie na ul. Astrową. Podczas poświęcenia zbierane będą ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

5. W przyszłą niedzielę, przed kościołem, zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

6. Zgodnie z wolą biskupów polskich, w miesiącu sierpniu, zachęcamy wszystkich do abstynencji od alkoholu.

7. Ks. Proboszcz, w miesiącu sierpniu, za pozwoleniem władzy duchownej, korzysta z urlopu wypoczynkowego.

8. Parafialny Zespół Caritas po raz kolejny włącza się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, mającej na celu wyposażenie dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w przybory szkolne na nowy rok.

9. W roku 2016, w dniach 20 – 30 kwietnia, organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Całkowity koszt pielgrzymki: 1500 zł i 900 dolarów. Wszystkie noclegi w domu sióstr w Jerozolimie. Zapisy wraz z wpłatą złotówek do końca września 2015 r. Pozostały jeszcze 4 wolne miejsca.

10. Zmarł śp. Zdzisław Biedka, zam. przy ul. Margaretkowej, Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w miniony piątek; śp. Józef Wieloch, zam. przy ul. Floksowej, Msza św. pogrzebowa i pogrzeb w środę 29.07.2015 r. o godz. 14.00 na cmentarzu w Skórzewie. Wieczny odpoczynek…

11. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl oraz na tablicy ogłoszeń.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz