XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2016 r.

1. Msze Święte niedzielne w lipcu i sierpniu o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

2. Dziś kończy się XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy miłosierdzie drogami świata”. Bóg zapłać za złożone w minioną niedzielę, podczas poświęcenia pojazdów, ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. Gościmy pielgrzymów przybyłych na ŚDM. Dzień spędzą na „ścieżkach ewangelizacyjnych” po Poznaniu i na Cytadeli. Powrócą do rodzin ok. godz. 22.00. W nocy o godz. 2.00 planowany jest wyjazd pielgrzymów do Krakowa.

4. W poniedziałek święto św. Jakuba ap.

5. We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o wypożyczenie lub ofiarowanie sprzętu ortopedyczno-rehabilitacyjnego tj. wózki inwalidzkie, balkoniki, kule i.t.p. które są w dobrym stanie i mogłyby służyć potrzebującym. W/w sprzęt będzie wypożyczany przez nasz Zespół osobom niepełnosprawnym w naszej parafii. Sprzęt można dostarczać w każdą środę w biurze Caritas w godz. 15.00 – 16.00. Dziękujemy.

9. Rusza kolejny etap Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Pomoc w ramach Programu udzielana jest osobom, które z powodu trudnej sytuacji i niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie odpowiedniego wyżywienia, których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej tj.: 951 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej; 771 zł w przypadku osoby w rodzinie. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas oraz w pokoju Caritas w godzinach otwarcia.

10. Zmarła śp. Maria Juchniewicz, zam. przy ul. Nagietkowej, Msza św. pogrzebowa dnia 26.07.2016 r. o godz. 9.00 w naszym kościele, a pogrzeb o godz. 11.00 na cmentarzu w Skórzewie. Wieczny odpoczynek…

11. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz