XVI Niedziela Zwykła – 18 lipca 2010 r.

1. Bóg zapłać za dar modlitwy i życzenia z okazji imienin. Szczególne podziękowanie kieruję do tych, którzy modlą się w grypach „Margaretka” i Wspólnoty Żywego Różańca za zamówioną Mszę św. imieninową i przygotowanie spotkania przy kawie i cieście.

2. Za zgodą władzy duchownej w dniach od 19 lipca do 18 sierpnia br. korzystam z urlopu wypoczynkowego. Na ten czas obowiązki proboszczowskie zostały zlecone wikariuszowi ks. dr Bartoszowi Nowakowskiemu.

3. W tym tygodniu Msze św.: w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, a od środy do soboty o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

4. W środę o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek od godz. 22.00 w kaplicy wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez Wspólnotę Królowej Pokoju. W sobotę o godz. 6.00 repozycja i Msza św. kończąca adorację. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w tę inicjatywę modlitewną.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, przed wejściem do kościoła, obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Prosimy o wjeżdżanie od ul. Cyniowej i Gladiolowej, a wyjeżdżanie na ul. Astrową. Podczas poświęcenia zbierane będą ofiary na zakup pojazdów mechanicznych dla misjonarzy.

7. W lipcu i sierpniu biuro parafialne czynne w środy po Mszy św. Intencje Mszy św. można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św.

8. Letnie koncerty organowe w naszym kościele, zapraszamy w każdą niedzielę sierpnia po wieczornej Mszy św., a więc ok. godz. 19.45.

9. Apostolat Maryjny dnia 24.07.2010 r. organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy w zakrystii.

10. W dniach 7-14 sierpnia organizujemy młodzieżowy wyjazd rekolekcyjny do Wróblówki k. Zakopanego. Zapisy u ks. Bartosza do 18 lipca. Koszt 350 zł.

11. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wczasorekolekcje dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych wraz z opiekunami. Turnusy trwają od 4 maja do 26 września. Dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej istnieje możliwość dofinansowania dla uczestnika i opiekuna. Dokładne informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

12. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w środę będzie wydawana żywność w pokoju Caritas od godz. 15.00. Zapraszamy osoby uprawnione.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz