XVI Niedziela Zwykła – 18.07.2021 r.
1. W niedziele lipca i sierpnia Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.
2. Dziś swoje imieniny obchodzi bp Szymon Stułkowski – obejmijmy go naszymi modlitwami.
3. Dziś rozpoczyna się XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „W drogę do Źródła Życia”. Po wszystkich Mszach św., (także w sobotę wieczorem) przed kościołem, obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Prosimy o wjeżdżanie od ul. Cyniowej i Gladiolowej, a wyjeżdżanie na ul. Astrową. Podczas poświęcenia zbierane będą ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.
4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. W czwartek 22.07.2021 r. święto św. Marii Magdaleny.
6. W piątek 23.07.2021 r. święto św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy.
7. W sobotę 24.07.2021 r. wspomnienie św. Kingi dziewicy.
8. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.
9. Od przyszłej niedzieli tj. 25.07 do 15.08.br. w przedsionku kościoła zostaną wystawione kosze Caritas na zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Białorusi – akcja Tornister Pełen Uśmiechów (przydadzą się wszystkie rzeczy potrzebne każdego dnia w szkole) oraz zbiórkę nowych męskich czapek z daszkiem i T-shirtów dla bezdomnych na czas upałów.
10. Parafialny Zespół Caritas zaprasza 15 września br. na doroczną Archidiecezjalną Pielgrzymkę osób chorych, starszych i niepełnosprawnych do Sanktuarium na Świętej Górze k/Gostynia. Koszt:45,00 zł. Kartki z adresem osób i telefonem kontaktowym prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła do 30 sierpnia br. Szczegóły na tablicy ogłoszeń Caritas oraz po każdej Mszy św. w niedzielę w okienku Caritas.
11. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach św.
12. W tym roku proponujemy pielgrzymkę do Medjugorie, w 40 rocznicę objawień, w dniach 29.07 – 09.08.2021 r. Koszt: 700 zł + 300 Euro. Szczegóły na plakacie.
13. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl
ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz