XVI Niedziela Zwykła – 17 lipca 2022 r.

1. W niedzielę lipca i sierpnia Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na składkę inwestycyjną. Wyniosła ona 4 771,90 zł. W ostatnim czasie zostały podjęte prace nad bezpieczeństwem i komfortem poruszania się wieczorem przy kościele i probostwie. Zamontowano oświetlenie z czujnikami ruchu i dokonano dalszych prac przy instalacji elektrycznej w kościele oraz przygotowano kościół do podłączenia światłowodu.

3. Decyzją Księdza Arcybiskupa z dniem 25 sierpnia 2022 r. odchodzi z naszej wspólnoty parafialnej ks. Krzysztof Giezek. Zostaje mianowany do pomocy duszpasterskiej w par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Poznaniu.

4. W tym tygodniu wspominamy:
- 22 lipca – święto św. Magdaleny
- 23 lipca – święto św. Brygidy – patronki Europy

5. W przyszła niedzielę, z okazji św. Krzysztofa, błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych po wszystkich mszach św. (także w sobotę wieczorem). Prosimy o wjeżdżanie od ul. Cyniowej i Gladiolowej, a wyjeżdżanie ul. Astrową. Podczas święcenia zbierane będą ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.

6. Pielgrzymka do Częstochowy w dniach 29-30 lipca. Wyjazd w piątek 29 lipca o godz. 9.00, a powrót w sobotę ok. 20.30. Zapraszamy do udziału.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wejściu do kościoła.

8. Nabożeństwa:
- różaniec odmawiamy pół godziny przed mszą poranną i wieczorną
- w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30
- adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę po wieczornej mszy św. do godz. 20.00.

9. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek po wieczornej mszy świętej.

Życzymy wybrania najlepszej cząstki w życiu wiary – Wasi duszpasterze