XVI Niedziela Zwykła – 22 lipca 2012 r.

1. W minionym tygodniu zakończono remont sali przy biurze w domu parafialnym. Bóg zapłać panu Adamowi Cerankowi za ofiarowanie płytek i kleju, a panu Grzegorzowi Obielakowi za położenie posadzki i wymalowanie wnętrza.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00, przed wejściem do kościoła, obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Prosimy o wjeżdżanie od ul. Cyniowej i Gladiolowej, a wyjeżdżanie na ul. Astrową. Podczas poświęcenia zbierane będą ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bliższe informacje w gablocie i na plakacie.

3. W lipcu i sierpniu Msze św. w poniedziałki i wtorki o godz. 8.00, od środy do soboty o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

4. W miesiącach letnich biuro parafialne czynne w środy i piątki po wieczornych Mszach św.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W dniach 28 – 29 lipca organizujemy dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy. Nocleg ze śniadaniem w domu sióstr przy kościele św. Barbary. Wyjazd w sobotę o godz. 6.00 sprzed kościoła, powrót w niedzielę ok. 21.00. W drodze powrotnej Msza św. o godz. 15.00 w kościele Narodzenie NMP „Na Pólku” w okolicach Bralina. Całkowity koszt: 110 zł. Zapisy w zakrystii.

7. W dniach od 11 – 17 sierpnia zapraszamy parafian na pielgrzymkę autokarową do Rzymu. W programie: Loreto – San Giovanni Rotondo – Monte Cassino – Rzym – Asyż – Wenecja. Cena 1365 zł + 75 euro. Szczegóły u pani Anny Jęsiak.

8. W sobotę 25.08.2012 r. Parafialny Zespół Caritas organizuje pielgrzymkę do sanktuarium MB Królowej Rodzin w Lubaszu. Zapraszamy wszystkich, którzy z powodu choroby, wieku lub samotności mają ograniczone możliwości udziału w innych wyjazdach. Udział chorego wraz z opiekunem jest bezpłatny. Zgłoszenia w środy od godz. 15.00 do 16.00 w pokoju Caritas.

9. Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

10. Podręczniki i karty pracy do religii, obowiązujące w naszej szkole, będą do nabycia w parafii w ostatnią niedzielę sierpnia i pierwszą niedzielę września 2012 r.

11. Siostry Imienia Jezus informują, że są jeszcze wolne miejsca w prowadzonym przez nie przedszkolu przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz