XVI Niedziela Zwykła – 20 lipca 2014 r.

1. W lipcu i sierpniu Msze św. niedzielne według porządku letniego, a więc o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

2. W minionym tygodniu została chemicznie odświeżona i wypolerowana posadzka w naszym kościele.

3. Dziś rozpoczyna się 15. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy Chrystusa na krańce świata”. Po Mszach św., przed kościołem, obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Prosimy o wjeżdżanie od ul. Cyniowej i Gladiolowej, a wyjeżdżanie na ul. Astrową. Podczas poświęcenia zbierane będą ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.

4. Na półce z czasopismami pojawiło się czasopismo: „Biblia krok po kroku”, które jest przeznaczone dla pragnących poznać i rozumieć Pismo Święte. Koszt egzemplarza wynosi 10 zł.

5. W środę 23 lipca święto św. Brygidy Zakonnicy – patronki Europy, o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W piątek 25 lipca święto św. Jakuba Apostoła. Wszystkie osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego zapraszamy na Eucharystię w piątek 25 lipca na godz.18.00. Dziesięć minut przed Mszą św. pomodlimy się wspólnie 10-ką różańca za adoptowane dzieci.

7. W sobotę pielgrzymka do Częstochowy. Wyjazd o godz. 5.30, a powrót ok. godz. 21.00.

8. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

9. Ks. Wikariusz, w miesiącu lipcu, za pozwoleniem władzy duchownej, korzysta z urlopu wypoczynkowego.

10. Parafialny Zespół Caritas po raz czwarty włącza się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, mającej na celu wyposażenie dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w przybory szkolne na nowy rok. Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularzy znajdujących się w okienku Caritas. Wypełnione formularze prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła.

11. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

12. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl oraz na tablicy ogłoszeń.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz