XVI Niedziela Zwykła – 17 lipca 2016 r.

1. Msze Święte niedzielne w lipcu i sierpniu o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

2. Dziś rozpoczyna się XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy miłosierdzie drogami świata”. Po wszystkich Mszach św., przed kościołem, obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Prosimy o wjeżdżanie od ul. Cyniowej i Gladiolowej, a wyjeżdżanie na ul. Astrową. Podczas poświęcenia zbierane będą ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek 21 lipca br. 43 dzieci i młodzież wraz z opiekunami udają się na wycieczkę w Beskidy do Lipnicy Wielkiej na Orawie. Zbiórka  o godz. 8.45 przed kościołem. Są jeszcze dwa miejsca wolne, stąd zapraszamy chętnych, by zgłosili się bezzwłocznie w zakrystii.

5. W piątek 22.07. podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Jana Pawła II dla rodzin naszej parafii. Po Mszy św. możliwość uczczenia Jego relikwii.

6. W sobotę 23.07.2016 r. o godz. 8.30. przyjedzie młodzież z Hiszpanii na ŚDM. Podejmiemy ich w sali św. Jana Pawła II śniadaniem. Przygotowywanie kanapek od godz. 7.30. Zapraszam chętnych do pomocy. Proszę również o upieczenie ciasta. Osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu śniadania lub zechciałyby upiec ciasto proszę o zgłaszanie się w zakrystii dziś po Mszach św. Po śniadaniu goście wraz z młodzieżą naszej parafii, która chciałaby im towarzyszyć, wyruszą na „ścieżkę ewangelizacyjną” po Poznaniu. Wrócą do nas najprawdopodobniej na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. udadzą się do rodzin. W związku z tym proszę, by reprezentanci rodzin, które przyjmują pielgrzymów byli obecni na tej Mszy św.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Gdyby jednak pielgrzymi na ŚDM nie dotarli na Mszę św. o godz. 18.00, to zamiast adoracji, w tym czasie, będzie dla nich dodatkowa Msza św.

8. W niedzielę prosimy, aby pielgrzymów doprowadzić na godz. 10.00 przed kościół, skąd autokarem udadzą się na Cytadelę. Powrócą do rodzin ok. godz. 22.00. W nocy o godz. 2.00 planowany jest wyjazd pielgrzymów do Krakowa.

9. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o wypożyczenie lub ofiarowanie sprzętu ortopedyczno-rehabilitacyjnego tj. wózki inwalidzkie, balkoniki, kule i.t.p. które są w dobrym stanie i mogłyby służyć potrzebującym. W/w sprzęt będzie wypożyczany przez nasz Zespół osobom niepełnosprawnym w naszej parafii. Sprzęt można dostarczać w każdą środę w biurze Caritas w godz. 15.00 – 16.00. Dziękujemy.

10. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl