XV Niedziela Zwykła – 16 lipca 2017 r.

1. Msze Święte niedzielne w lipcu i sierpniu o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

2. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W sobotę 22 lipca święto św. Marii Magdaleny, po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do św. Jana Pawła II z racji 22 dnia miesiąca, kiedy to w sposób szczególny polecamy Panu Bogu za pośrednictwem św. Jana Pawła II rodziny naszej parafii i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

4. W niedzielę 23 lipca rozpoczyna się XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. Po wszystkich Mszach św., (także w sobotę wieczorem) przed kościołem, obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Prosimy o wjeżdżanie od ul. Cyniowej i Gladiolowej, a wyjeżdżanie na ul. Astrową. Podczas poświęcenia zbierane będą ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.

5. W minionym czasie ogłoszono zmiany wikariuszowskie w naszej Archidiecezji, które nastąpią z dniem 25 sierpnia br. Odchodzi od nas ks. Przemysław Sypniewski, który został skierowany do par. pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu, a na jego miejsce przyjdzie ks. Sebastian Galuba z par. pw. Michała Archanioła w Kwilczu. Pożegnanie nastąpi w niedzielę 20 sierpnia, a powitanie 27 sierpnia br. Obu Księżom Wikariuszom życzymy Bożej mocy podczas realizowania nie łatwej posługi kapłańskiej.

6. W dniach 28-29.07.2017 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej i Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 9.00. Nocleg ze śniadaniem w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Całkowity koszt: 140 zł. Zapisy w zakrystii.

7. Wyjazd dla młodzieży (gimnazjum i liceum), w dniach 15-22.08.2017 r. do Kościeliska koło Zakopanego, szczegóły i zapisy u s. Joanny ze zgromadzenia Sióstr Uczennic Krzyża.

8. W Roku bł. o. Honorata Koźmińskiego organizujemy pielgrzymkę jego śladami w dniach 09 – 10 września 2017 r. Wyjazd o godz. 7.00 do Zakroczymia, następnie Warszawa – Bazylika św. Krzyża i Klasztor o. Kapucynów, nocleg w Domu Nauki – Stare Bielawy, następnego dnia: Powązki, Cytadela i wyjazd do Nowego Miasta n. Pilicą, stamtąd powrót do Poznania. Ogólny koszt ok. 200 zł.

9. W dniach od 23 września do 08 października 2017 r. organizujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych: Montserrat, Saragossa – NS del Pilar, Fatima, Lourdes, La Salette, Santiago do Compostela oraz innych ciekawych miejsc Europy Zachodniej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Koszt: 3590 zł i 90 Euro. Zapisy w zakrystii.

10. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

11. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz