XV Niedziela Zwykła – 14 lipca 2013 r.

1. Bóg zapłać za wszelkie wyrazy pamięci i życzliwości, jakie okazano mi w minionym tygodniu z okazji imienin. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś podczas Mszy św. ofiary na inwestycje parafialne.

2. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W niedzielę 21.07.2013 r. po Mszy św. o godz. 11.00, przed wejściem do kościoła, obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Prosimy o wjeżdżanie od ul. Cyniowej i Gladiolowej, a wyjeżdżanie na ul. Astrową. Podczas poświęcenia zbierane będą ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bliższe informacje w gablocie i na plakacie.

4. W dniach od 21 do 26 lipca organizujemy wyjazd dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich do Zakopanego. W programie zwiedzanie zimowej stolicy Polski, spacery po górach, wizyta na źródłach termalnych, a w drodze powrotnej zwiedzanie Krakowa. Koszt wyjazdu 350 zł od osoby. Karty zgłoszeniowe do odbioru w zakrystii.

5. W przyszłą sobotę, dnia 27 lipca pielgrzymka do Częstochowy. Wyjazd o godz. 6.00, powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu: 70 zł od osoby. Są jeszcze wolne miejsca, serdecznie zapraszamy do udziału!

6. W lipcu i sierpniu zmienia się porządek Mszy św. niedzielnych, które będą odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

7. Informujemy, iż z zakrystii są już dostępne płyty ze zdjęciami z tegorocznego bierzmowania. Cena płyty 10 zł.

8. Episkopat Polski zachęca do poparcia europejskiej inicjatywy obywatelskiej „Jeden z nas”, która ma doprowadzić do całkowitego zaprzestania finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Głosy poparcia można zgłaszać na www.jedenznas.eu wypełniając on-line znajdujący się tam formularz.

9. Istnieje możliwość dofinansowania zakupu podręczników szkolnych przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Osoby zainteresowane proszone są o pobranie wniosku w pokoju Parafialnego Zespołu Caritas w środy w godz. od 15.00 do 16.00 i po wypełnieniu oddanie go w biurze Caritas Archidiecezji Poznańskiej przy Rynku Wildeckim nr 4a do rąk siostry Manueli.

10. Zmarł śp. Edmund Jankowski, zam. przy ul. Narcyzowej, Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w sobotę 13 bm. o godz. 14.00 na cmentarzu w Skórzewie. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz