XV Niedziela Zwykła – 13 lipca 2014 r.

1. W lipcu i sierpniu Msze św. niedzielne według porządku letniego, a więc o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

2. Bóg zapłać za wszelkie wyrazy pamięci i życzliwości, jakie okazano mi w minionym tygodniu z okazji imienin.

3. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś podczas Mszy św. ofiary na inwestycje parafialne.

4. Dziś 13 lipca o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie.

5. W dzisiejszym numerze „Przewodnika Katolickiego” znajdziemy m. in. sylwetki odznaczonych w tym roku przez Księdza Arcybiskupa medalem za znaczące zasługi dla Archidiecezji Poznańskiej. Wśród wyróżnionych jest nasz parafianin Henryk Patan.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 15. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy Chrystusa na krańce świata”. W sobotę po wieczornej Mszy św. i w niedzielę po wszystkich Mszach św., przed kościołem, obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Prosimy o wjeżdżanie od ul. Cyniowej i Gladiolowej, a wyjeżdżanie na ul. Astrową. Podczas poświęcenia zbierane będą ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bliższe informacje w gablocie i na plakacie.

9. Ks. Wikariusz, w miesiącu lipcu, za pozwoleniem władzy duchownej, korzysta z urlopu wypoczynkowego.

10. Parafialny Zespół Caritas po raz czwarty włącza się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, mającej na celu wyposażenie dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w przybory szkolne na nowy rok. Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularzy znajdujących się w okienku Caritas. Wypełnione formularze prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła.

11. W sobotę 26 lipca organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o godz. 5.30, a powrót ok. godz. 21.00. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu: 70 zł.

12. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

13. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl oraz na tablicy ogłoszeń.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz