XV Niedziela Zwykła – 10 lipca 2016 r.

1. W minionym tygodniu w oknach sali domu parafialnego zostały założone wertykale, które ułatwią oglądanie wyświetlanych tam filmów. Bóg zapłać panu Tomaszowi Ratajczakowi za ich zamontowanie.

2. Bóg zapłać za złożone dziś, w II niedzielę miesiąca, podczas Mszy św., ofiary na inwestycje parafialne.

3. Msze Święte niedzielne w lipcu i sierpniu o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

4. W poniedziałek święto św. Benedykta opata, patrona Europy.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W środę 13.07.2016 r. o g. 20. Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Nabożeństwa w tym roku prowadzi ks. Darek Mazur – ojciec duchowny Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

7. W piątek 15.07.2016 r. o godz. 20.00, sprzed kościoła, wyjazd samochodowy do Murowanej Gośliny na spektakl Orzeł i Krzyż. Cena biletu zbiorowego dla grup: 40 zł od osoby. Prosimy o dokonanie wpłat w zakrystii do środy 13 bm.

8. W sobotę, wspomnienie NMP z Góry Karmel, po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

9. W niedzielę 17 lipca rozpoczyna się XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy miłosierdzie drogami świata”. Po wszystkich Mszach św., (także w sobotę wieczorem) przed kościołem, obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Prosimy o wjeżdżanie od ul. Cyniowej i Gladiolowej, a wyjeżdżanie na ul. Astrową. Podczas poświęcenia zbierane będą ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.

10. W ramach Światowych Dni Młodzieży, będziemy gościć młodzież z Hiszpanii. Przyjadą w sobotę 23, a wyjadą w nocy z 24/25 lipca. Jak wcześniej informowano, dzień spędzą na zajęciach zorganizowanych przez Archidiecezję, a noce w naszych domach. W związku z tym, że grupa goszcząca na terenie naszej parafii będzie większa niż przewidywano, brakuje nam 7 miejsc. Bardzo proszę o zadeklarowanie przyjęcia tych 7 osób.

11. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o wypożyczenie lub ofiarowanie sprzętu ortopedyczno-rehabilitacyjnego tj. wózki inwalidzkie, balkoniki, kule i.t.p. które są w dobrym stanie i mogłyby służyć potrzebującym. W/w sprzęt będzie wypożyczany przez nasz Zespół osobom niepełnosprawnym w naszej parafii. Sprzęt można dostarczać w każdą środę w biurze Caritas w godz. 15.00 – 16.00. Dziękujemy.

12. Zmarła śp. Bożena Piechocka, zam. przy ul. Łubinowej, uroczystości pogrzebowe odbyły się w miniony czwartek. Wieczny odpoczynek…

13. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz