XIX Niedziela Zwykła – 9 sierpnia 2020 r.

1. Epidemia Covid-19 się wzmaga, stąd prosimy, w trosce o zdrowie swoje i innych, o używanie w kościele maseczek.

2. Bóg zapłać za złożone dziś podczas Mszy św. ofiary w ramach składki inwestycyjnej.

3. W poniedziałek święto św. Wawrzyńca. W tym dniu biuro parafialne będzie zamknięte. W sytuacji nagłej proszę o telefon: 669-123-739

4. W czwartek 13.07.2020 r. w łączności z Mszą św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie, które w tym roku prowadzi ks. Wojciech Nowicki – dyrektor Radia Emaus.

5. Parafialny Zespół Caritas pragnie przygotować wiązanki zbóż, ziół i kwiatów na dzień 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP – MB Zielnej. W związku z panującą epidemią w tym roku prosimy WYŁĄCZNIE o wcześniejsze dostarczenie zbóż, ziół i kwiatów (również suszonych) lub gotowych wiązanek do przedsionka kościoła do czwartku, 13.08 godz. 8.30. Ofiary za wiązanki przeznaczone będą na pomoc potrzebującym mieszkańcom naszej parafii.

6. W sobotę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00, po każdej Mszy św. poświęcenie zbóż, ziół i kwiatów, w które będzie można zaopatrzyć się przy wejściu do kościoła. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. W niedzielę 16 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii ks. Maksyma Podlewskiego, posługującego w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chersonie na Ukrainie. Skieruje do nas Słowo Boże, a po mszy świętej będzie zbierał ofiary na remont dachu swojego kościoła.

9. Trwa rekrutacja do Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bł. Natalii Tułasiewicz, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kard. Augusta Hlonda i Niepublicznego Przedszkola Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Poznaniu przy ul. Mińskiej 32. Głównymi atutami szkół są wspaniała atmosfera, realizowane programy i projekty, wychowanie oparte na wartościach chrześcijańskich, wysokie wyniki nauczania, małoliczne klasy, wykfalifikowana kadra.

10. Ostatnia grupa dzieci komunijnych przystąpi do I Komunii św. dnia 13.09.2020 r. Spotkanie z rodzicami i pierwsza spowiedź św. dla tych dzieci dnia 04.09.2020 r. o godz. 16.00 w kościele. Do tego czasu prosimy rodziców o indywidualne przygotowanie dzieci nie tylko do uroczystości I Komunii św., ale również do spowiedzi św. oraz o regularne uczestnictwo w niedzielnych Mszach św.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich.

12. Zmarł + Zbyszko Małecki z ul. Nagietkowej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 12.08.2020: Msza św. o 10.30 w naszym kościele, następnie o 11.45 pogrzeb w Skórzewie. Wieczny Odpoczynek…

13. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl