XIX Niedziela Zwykła – 08 sierpnia 2010 r.

1. Serdeczne Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na inwestycje parafialne.

2. W tym tygodniu Msze św.: w poniedziałek wtorek o godz. 8.00, a od środy do soboty o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

3. W środę o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek o godz. 20.00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do licznego i owocnego w nim uczestnictwa. W procesji bierzemy udział ze świecami.

5. Parafialny Zespół Caritas, jak co roku, pragnie przygotować wiązanki zbóż, ziół i kwiatów na uroczystość Wniebowzięcia NMP – MB Zielnej, które przypada w niedzielę 15 sierpnia. Wszystkich, którzy zechcą pomóc w przygotowaniu wiązanek, zapraszamy do sali pod kościołem w sobotę 14 sierpnia na godz. 10.00. Prosimy również, jeżeli ktokolwiek ma taką możliwość, o wcześniejsze dostarczenie zbóż, ziół i kwiatów (również suszonych) do przedsionka kościoła, do soboty godz. 10.00. Ofiary za wiązanki przeznaczone będą na pomoc potrzebującym mieszkańcom naszej parafii.

6. W przyszłą niedzielę uroczystość wniebowzięcia NMP. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie zbóż, ziół i kwiatów, w które będzie można zaopatrzyć się przy wejściu do kościoła.

7. Podczas Mszy św. 15 sierpnia zbiórka na KUL i Wydział Teologiczny UAM, a przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

8. W sierpniu biuro parafialne czynne w środy po Mszy św. Intencje Mszy św. można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św.

9. Letnie koncerty organowe w naszym kościele, zapraszamy w każdą niedzielę sierpnia po wieczornej Mszy św., a więc ok. godz. 19.45.

10. Podczas ulewy w minionym tygodniu doszło do zalania części probostwa. W związku z tym dokonano koniecznych napraw. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli przy usuwaniu szkód oraz fachowo zamontowali parapety zewnętrzne.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz