XIX Niedziela Zwykła – 7 sierpnia 2016 r.

1. Msze Święte niedzielne w lipcu i sierpniu o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

2. Zgodnie z wolą biskupów polskich, w miesiącu sierpniu, zachęcamy wszystkich do abstynencji od alkoholu.

3. Bóg zapłać za składane w dzisiejszą niedzielę przed kościołem ofiary do puszek na: KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Parafialny Zespół Caritas pragnie przygotować wiązanki zbóż, ziół i kwiatów na dzień 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP – MB Zielnej. Wszystkich, którzy zechcą pomóc w przygotowaniu wiązanek, zapraszamy do sali św. Jana Pawła II w sobotę 13 sierpnia na godz. 10.00. Prosimy również o wcześniejsze dostarczenie zbóż, ziół i kwiatów (również suszonych) do przedsionka kościoła. Ofiary za wiązanki przeznaczone będą na pomoc potrzebującym mieszkańcom naszej parafii.

6. W sobotę 13 sierpnia po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. O godz. 20.00 Nabożeństw Fatimskie z procesją wokół kościoła.

7. W przyszłą niedzielę – II niedzielę miesiąca – podczas Mszy Świętych, będzie zbierana składka na inwestycje parafialne.

8. W poniedziałek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00, po każdej Mszy św. poświęcenie zbóż, ziół i kwiatów, w które będzie można zaopatrzyć się przy wejściu do kościoła. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

9. Pomóżmy dzieciom potrzebującym, które od 1 września rozpoczynają nowy rok szkolny. Dorocznym  zwyczajem wyłożony  będzie  w  przedsionku  kościoła  kosz ze znakiem  CARITAS do którego ofiarodawcy  będą mogli składać  przybory i artykuły  szkolne. Kosz będzie wyłożony przez cztery  niedziele  tj.  7, 14, 21, 28  sierpnia br. Zebrane przybory zostaną rozprowadzone wśród dzieci z rodzin potrzebujących.

10. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o wypożyczenie lub ofiarowanie sprzętu ortopedyczno-rehabilitacyjnego tj. wózki inwalidzkie, balkoniki, kule i.t.p. które są w dobrym stanie i mogłyby służyć potrzebującym. W/w sprzęt będzie wypożyczany przez nasz Zespół osobom niepełnosprawnym w naszej parafii. Sprzęt można dostarczać w każdą środę do biura Caritas.

11. Trwa kolejny etap Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Pomoc w ramach Programu udzielana jest osobom, które z powodu trudnej sytuacji i niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie odpowiedniego wyżywienia, których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej tj.: 951 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej; 771 zł w przypadku osoby w rodzinie. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas oraz w pokoju Caritas w godzinach otwarcia.

12. Biuro Parafialnego Zespołu Caritas w sierpniu czynne w każdą środę od godz. 16.00 do 17.00. Zapraszamy.

13. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

14. W miesiącu sierpniu wzorem lat ubiegłych ogłoszenia dostępne na stronie internetowej oraz w gablotach kościelnych.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz