XIX Niedziela Zwykła – 12 sierpnia 2012 r.

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na inwestycje parafialne.

2. W lipcu i sierpniu zmienia się porządek Mszy św. W poniedziałki i wtorki o godz. 8.00, od środy do soboty o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

3. W miesiącach letnich biuro parafialne czynne w środy i piątki po wieczornych Mszach św.

4. W środę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie zbóż, ziół i kwiatów, w które będzie można zaopatrzyć się przy wejściu do kościoła. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Pół godziny przed Mszą św. wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Parafialny zespół Caritas jak każdego roku pragnie przygotować wiązanki ziół i kwiatów na święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny zwane świętem Matki Bożej Zielnej. Wszystkich, którzy pragną pomóc w przygotowaniu wiązanek zapraszamy do salki pod kościołem 14.08. tj. we wtorek o godz. 10.00. Prosimy również o dostarczenie w miarę możliwości, do przedsionka kościoła zbóż, ziół i kwiatów (również suszonych) w tym samym dniu przed godziną 10.00. Ofiary z wiązanek przeznaczone będą na pomoc potrzebującym w naszej parafii.

6. Dorocznym zwyczajem wyłożony będzie w kościele kosz ze znakiem „Caritas” do którego ofiarodawcy będą mogli składać przybory i artykuły szkolne biorąc udział w akcji „Tornister pełen uśmiechu” dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej naszej parafii lub uczęszczające do szkoły na naszym osiedlu. Można również wskazać dzieci, które potrzebują takiego wsparcia zapisując ich dane na kartce i wrzucić do skrzynki „Caritas”. Kosz wyłożony zostanie 19 – 26 sierpnia.

7. W poniedziałek 13 sierpnia br. zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00.

8. 24 sierpnia na Mszy o godz. 18.00 będziemy oficjalnie żegnać ks. dr Bartosza Nowakowskiego, który od 5 lat jest wikariuszem w naszej parafii. Z dniem 25 bm. przechodzi do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Poznaniu na Podolanach.

9. Dziękujemy panu Ryszardowi Danielakowi za odnowienie i polerowanie przedmiotów liturgicznych naszego kościoła.

10. W sobotę 25.08.2012 r. Parafialny Zespół Caritas organizuje pielgrzymkę do sanktuarium MB Królowej Rodzin w Lubaszu. Zapraszamy wszystkich, którzy z powodu choroby, wieku lub samotności mają ograniczone możliwości udziału w innych wyjazdach. Udział chorego wraz z opiekunem jest bezpłatny. Zgłoszenia w środy od godz. 15.00 do 16.00 w pokoju Caritas.

11. Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

12. Podręczniki i karty pracy do religii, obowiązujące w naszej szkole, będą do nabycia w parafii w ostatnią niedzielę sierpnia i pierwszą niedzielę września 2012 r.

13. Siostry Imienia Jezus informują, że są jeszcze wolne miejsca w prowadzonym przez nie przedszkolu przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

14. Odeszli do wieczności: + Irena Kozakiewicz, zam. przy ul. Szarotkowej, Msza Św. i pogrzeb odbyły się w miniony czwartek. + Irena Antkowiak, zam. przy ul. Galdiolowej, Msza Św. o godz. 10.00, pogrzeb o godz. 11.50 w poniedziałek 13 sierpnia na Junikowie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bartosz Nowakowski – w zastępstwie proboszcza