XIX Niedziela Zwykła – 11 sierpnia 2013 r.

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na inwestycje parafialne.

2. W lipcu i sierpniu zmienia się porządek Mszy św. niedzielnych. Będą one odprawiane o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 19:00.

3. We wtorek 13 sierpnia o godz. 20:00 nabożeństwo fatimskie.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Z racji uroczystości Wniebowzięcia NMP Parafialny Zespół Caritas zaprasza wszystkich chętnych do przygotowania wiązanek z ziół i kwiatów w środę 14 sierpnia w salkach pod kościołem o godzinie 10:00. Wszystkich, którzy mają możliwość ofiarowania ziół, zbóż i kwiatów (także suszonych), prosimy o dostarczenie ich do kościoła przed godziną 10.

6. W środę o godz. 15:00 PZ Caritas będzie wydawał żywność potrzebującym.

7. W czwartek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. niedzielny. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie zbóż, ziół i kwiatów, w które będzie można zaopatrzyć się przy wejściu do kościoła. Ofiary złożone za wiązanki przeznaczone będą na pomoc potrzebującym naszej parafii. Tego dnia przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

8. Siostry Imienia Jezus informują, że są jeszcze wolne miejsca
w prowadzonym przez nie przedszkolu przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

9. Dnia 8 września w Tulcach tradycyjny odpust Narodzenia NMP. Jak co roku udamy się z pielgrzymką do tego sanktuarium. W tym roku proponujemy następującą formę pielgrzymowania: pielgrzymka rowerowa – wyrusza w dniu odpustu sprzed kościoła o godz. 8.00; pielgrzymka piesza – gromadzimy się w dniu odpustu o godz. 7.00 przed kościołem, gdzie będzie czekał autokar, który zabierze pielgrzymów do par. św. Jana Ewangelisty przy ul. Fortecznej w Poznaniu. Stamtąd – w ramach „partnerstwa parafii” – o godz. 7.30 wyruszy wspólna pielgrzymka do Tulec. Po dojściu na miejsce Msza św. odpustowa o godz. 12.00 i dwie możliwości powrotu: we własnym zakresie lub pieszo do parafii św. Jana Ewangelisty i stamtąd indywidualnie lub w sposób zorganizowany przez parafię, powrót do domu (w zależności od zapotrzebowania).

10. Zapisy chętnych na pieszą pielgrzymkę odbędą się 24-25 sierpnia i 31-01 września po każdej niedzielnej Mszy Świętej w salce na probostwie. Przy zapisach niezbędny będzie numer PESEL oraz dowód osobisty lub legitymacja szkolna. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść wypisaną zgodę rodziców, która będzie dostępna podczas zapisów. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 5 zł, które zostaną przeznaczone na autokar dowożący na miejsce wyjścia, płatne przy zapisach.

11. Pomóżmy dzieciom potrzebującym, które od 1 września rozpoczynają rok szkolny. Dorocznym zwyczajem wyłożony będzie w przedsionku kościoła kosz ze znakiem CARITAS do którego ofiarodawcy będą mogli składać przybory i artykuły szkolne. Zebrane przedmioty przekażemy dzieciom
z rodzin potrzebujących naszej parafii. Kosz będzie wyłożony od 4 sierpnia do 1 września br. Można także na ten cel składać ofiary pieniężne do skrzynki Caritas.

12. W sobotę 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, odbędzie się uroczystość poświęcenia krzyża, który ma być widocznym znakiem wiary oraz symbolem nieustannej opieki i błogosławieństwa Bożego dla naszej wspólnoty parafialnej. Krzyż stanie przy skrzyżowaniu ulic Szarotkowej
i Sadowej. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. prof. Antoni Swoboda – wykładowca Wydziału Teologicznego Poznańskiego Uniwersytetu. Do udziału w tym ważnym wydarzeniu zapraszamy wszystkich parafian.

13. Dnia 21 września organizujemy pielgrzymkę do katedry i sanktuarium
św. Józefa w Kaliszu oraz do Ostrowa Wlkp., gdzie odwiedzimy m. in. grób ks. prob. Stefana Dropa. Zapisy w zakrystii.

ks. Piotr Pawelec
p.o. Proboszcza