XIX Niedziela Zwykła – 10 sierpnia 2014 r.

1. W sierpniu Msze św. niedzielne według porządku letniego, a więc o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach składki inwestycyjnej.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 20.00, z racji 13 dnia miesiąca, Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła.

4. W piątek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. jak w niedziele. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie zbóż, ziół i kwiatów, w które będzie można zaopatrzyć się przy wejściu do kościoła. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

5. Z okazji uroczystości Wniebowzięcia NMP Parafialny Zespół Caritas pragnie przygotować i rozprowadzić wiązanki ziół i kwiatów . Wszystkich, którzy pragną pomóc w przygotowaniu wiązanek, zapraszamy do salki pod kościołem w czwartek, 14 sierpnia o godz 10.00. Prosimy również o dostarczenie ziół, zbóż i kwiatów (również suszonych) do przedsionkua kościoła w czwartek 14.08. do godz. 10-tej. Ofiary z wiązanek przeznaczone będą na pomoc potrzebujących w naszej parafii.

6. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

7. Ks. Proboszcz, w miesiącu sierpniu, za pozwoleniem władzy duchownej, korzysta z urlopu wypoczynkowego.

8. Uprzejmie informuję, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, we wrześniu, podejmiemy remont „wieży” naszego kościoła w celu zapobieżenia zamakaniu ściany głównej. Bardzo proszę, by w najbliższym czasie, w ramach składki, w kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy, przekazywać zadeklarowaną kwotę. Koszt robót wyniesie 35.000 zł. Ofiarę można wpłacać również na konto parafialne nr: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117.

9. Pomóżmy dzieciom potrzebującym, które od 1 września rozpoczynają rok szkolny. Dorocznym zwyczajem wyłożony będzie w przedsionku kościoła kosz ze znakiem CARITAS do którego ofiarodawcy będą mogli składać przybory i artykuły szkolne. Kosz będzie wyłożony w trzy niedziele tj. 17, 24, 31 sierpnia br. Zebrane przybory zostaną rozprowadzone wśród dzieci z rodzin potrzebujących.

10. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

11. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl oraz na tablicy ogłoszeń.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz