XIX Niedziela Zwykła – 08 sierpnia 2021 r.

1. W niedziele 15.08 Uroczystość Wniebowzięcia NMP sierpnia Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

2. Dziś II niedziela miesiąca, Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane w czasie składki inwestycyjnej oraz te składane do puszek na potrzeby KUL, WT UAM i szkół katolickich.

3. Okazja do spowiedzi od poniedziałku do soboty 20 min przed każdą Mszą św, a w niedzielę przed Mszami o 8.00 i 19.00

4. Od poniedziałku 16.08 mamy kilka wolnych intencji na Msze św. o 8.00. Zapraszam do kontaktu.

5. W piątek o godz. 20.00 kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie.

6. PZCaritas przygotuje i będzie rozprowadzał wiązanki ziół i kwiatów w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w dniu 15 sierpnia. Przygotowanie wiązanek nastąpi 14 sierpnia g.10.00. Bardzo prosimy o dostarczenie ziół, zbóż i kwiatów w przedsionku kościoła w sobotę do g.10-tej. Ofiary z wiązanek przeznaczone zostaną na pomoc potrzebującym.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. W gablocie zostały wywieszone terminy spotkań i rekolekcji Żywego Różańca. Zachęcamy do zapoznania się i uczestnictwa.

9. Zapraszamy do udziału w podróży POD PARĄ, w dniu 11 września 2021 r. do Ostrowa Wielkopolskiego. Wyruszamy pociągiem retro oraz najnowocześniejszymi szynobusami, którymi dysponują Koleje Wielkopolskie. Projekt ten realizowany jest we współpracy z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego, Kolejami Wielkopolskimi, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Komornikach, Domem Kultury „Stokrotka”. Zbiórka uczestników podróży w sobotę 11 września 2021 r. o godz. 8.30 na stacji w Szreniawie. Powrót do Szreniawy ok. godz. 17.45, a następnie piknik w Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno Spożywczego w Szreniawie. Cena biletu dla osoby dorosłej: 60 zł, dla dziecka: 40 zł. Przy zapisach należy podać: imię i nazwisko, pesel, adres i nr tel. kontaktowego.

10. W przedsionku kościoła jest wystawiony kosz Caritas na zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Białorusi – akcja Tornister Pełen Uśmiechów (przydadzą się wszystkie rzeczy potrzebne każdego dnia w szkole) oraz zbiórkę nowych męskich czapek z daszkiem i T- shirtów dla bezdomnych na czas upałów

11. Parafialny Zespół Caritas zaprasza 15 września br. na doroczną Archidiecezjalną Pielgrzymkę osób chorych, starszych i niepełnosprawnych do Sanktuarium na Świętej Górze k/Gostynia. Koszt: 45,00 zł.  Kartki z adresem osób i telefonem kontaktowym prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła do 30 sierpnia br. Szczegóły na tablicy ogłoszeń Caritas oraz po każdej Mszy św. w niedzielę w okienku Caritas.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy owocnego odpoczynku.

13. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl oraz w gablotach.