XIV Niedziela Zwykła – 7 lipca 2013 r.

1. W minionym tygodniu w domu parafialnym założono nowy domofon.

2. Dziś o godz. 19.00 w ramach VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej koncert w Wirach.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W czwartek 11 lipca święto św. Benedykta – patrona Europy.

5. W sobotę 13 lipca o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie.

6. W lipcu i sierpniu zmienia się porządek Mszy św. niedzielnych, które będą odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

7. Informujemy, iż z zakrystii są już dostępne płyty ze zdjęciami z tegorocznego bierzmowania. Cena płyty 10 zł.

8. Episkopat Polski zachęca do poparcia europejskiej inicjatywy obywatelskiej „Jeden z nas”, która ma doprowadzić do całkowitego zaprzestania finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Głosy poparcia można zgłaszać na www.jedenznas.eu wypełniając on-line znajdujący się tam formularz.

9. Istnieje możliwość dofinansowania zakupu podręczników szkolnych przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Osoby zainteresowane proszone są o pobranie wniosku w pokoju Parafialnego Zespołu Caritas w środy w godz. od 15.00 do 16.00 i po wypełnieniu oddanie go w biurze Caritas Archidiecezji Poznańskiej przy Rynku Wildeckim nr 4a do rąk siostry Manueli.

10. W dniach od 21 do 26 lipca organizujemy wyjazd dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich do Zakopanego. W programie zwiedzanie zimowej stolicy Polski, spacery po górach, wizyta na źródłach termalnych, a w drodze powrotnej zwiedzanie Krakowa. Koszt wyjazdu 350 zł od osoby. Karty zgłoszeniowe do odbioru w zakrystii.

11. Dnia 27 lipca pielgrzymka do Częstochowy. Wyjazd o godz. 6.00, powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu: 70 zł od osoby.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz