XIV Niedziela Zwykła – 5 lipca 2015 r.

1. Gościmy dziś ks. Rusłana Karmalitę – proboszcza par. św. Józefa w Niemirowie (diec. Kamieniec Podolski) na Ukrainie, który podczas Mszy św. głosi Słowo Boże i przed kościołem zbiera ofiary na odbudowę swojego kościoła.

2. Od dziś do końca sierpnia Msze św. niedzielne o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

3. Dziś o godz. 19.00 w kościele w Wirach koncert w ramach X Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

4. Dnia 6 lipca po Mszy św. o godz. 10.00, sprzed Katedry Poznańskiej, wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę, która zakończy się 15 lipca przed cudownym obrazem Czarnej Madonny. Osoby, które nie mogły pójść z pielgrzymami zaproszone są do duchowej pielgrzymki – bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

5. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na drugie spotkanie seniorów „młodszych i starszych” pragnących w miłym towarzystwie spędzić czas przy herbatce i słodkim co nieco, z odrobiną modlitwy i ciekawych informacji, temat przewodni „Święta Rita – od trudnych spraw”. Wszystkich chętnych zapraszamy jutro, 06 lipca br. o godzinie 16.00, do salki w domu parafialnym.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W sobotę 11 lipca święto św. Benedykta – patrona Europy – po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wakacyjny odpoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich, wielodzietnych. Oprócz wypoczynku Caritas zapewnia uczestnikom kolonii również opiekę duszpasterską. Szczegóły można znaleźć na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

9. Parafialny Zespół Caritas po raz czwarty włącza się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, mającej na celu wyposażenie dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w przybory szkolne na nowy rok.

10. Gmina Komorniki we współpracy z naszą parafią i Domem Kultury „Stokrotka” organizuje wakacyjną podróż rodzinną pociągiem – „Pod Parą”. Wyjazd dnia 18.07.2015 r. o godz. 10.00 ze stacji kolejowej w Szreniawie, pobyt w Wolsztynie i okolicy, o godz. 16.30 powrót do Szreniawy i piknik na terenie Muzeum Rolnictwa. Koszty: osoby dorosłe – 25 zł, dzieci – 15 zł. Uprzejmie prosimy o dokonanie wpłat potwierdzających rezerwację, by móc ostatecznie zamknąć listę. Mamy więcej chętnych niż miejsc, stąd jeśli ktoś rezygnuje, prosimy by zgłosił to bezzwłocznie.

11. W dniach 24 – 25 lipca 2015 roku organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę. W programie zwiedzanie Opola (Stare Miasto, Muzeum Polskiej Piosenki), nawiedzenie sanktuarium na Górze Świętej Anny, pobyt w Częstochowie oraz udział w uroczystościach na Jasnej Górze. Koszt pielgrzymki 130 zł obejmuje przejazd i nocleg.

12. Ks. Wikariusz, w miesiącu lipcu, za pozwoleniem władzy duchownej, korzysta z urlopu wypoczynkowego.

13. W roku 2016, w dniach 20 – 30 kwietnia, organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Całkowity koszt pielgrzymki: 1500 zł i 900 dolarów. Wszystkie noclegi w domu sióstr w Jerozolimie. Zapisy wraz z wpłatą złotówek do końca września 2015 r. Zapisy i bliższe informacje dotyczące wyjazdu u ks. Proboszcza.

14. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz