XIII Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2020 r.

1. Bóg zapłać za składane dziś do puszek ofiary na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

2. Dziś w Katedrze Poznańskiej o godz. 17.00, podczas uroczystej celebracji nieszporów, Ksiądz Arcybiskup dokona wręczenia nagród „Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis” osobom wyróżniającym się zaangażowaniem na rzecz Kościoła diecezjalnego w poszczególnych parafiach. Wśród wyróżnionych znajdują się nasi parafianie: pani Maria Szymańska i państwo Maria i Henryk Derda. Gratulujemy nagrodzonym przez Ks. Arcybiskupa.

3. W poniedziałek 29.06 uroczystość św. app. Piotra i Pawła – patronów naszego miasta.

4. We wtorek 30.06.2020 r. po Mszy św. wieczornej ostatnie w tym roku nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu pożegnamy pana Konrada – organistę, który zastępował panią Kasię w związku z przerwą macierzyńską. Bóg zapłać za dwumiesięczną posługę w naszej parafii.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 Godzina Święta – modlitwa w intencji powołanych i z prośbą o nowe powołania do wyłącznej służby Bożej.

7. W I piątek miesiąca: spowiedź św. i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do godz. 18.00, o godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.

8. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Litania Loretańska do NMP. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające w I sobotę miesiąca, adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

9. W I niedzielę lipca zanosimy nasze modlitwy do Boga m. in. z prośbą o właściwą pogodę na czas żniw.

10. W lipcu i sierpniu Msze św. niedzielne według porządku letniego, a więc o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

11. Biuro parafialne jest czynne w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych. Intencje Mszy św. można również zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św.

12. Chorzy, którzy chcieliby skorzystać z sakramentów świętych w domu, proszeni są o kontakt z ks. Sebastianem pod nr tel.: 669 123 739.

13. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

14. Od niedzieli 7 czerwca obowiązuje dyspensa od udziału w Mszach Świętych tylko dla osób: w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym; z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.); które czują wielką obawę przed zarażeniem.

15. Przedłużony został czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku. Przyjęcie Komunii św. wielkanocnej w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby z żywą wiarą i żarliwą skruchą przystąpili do sakramentu pokuty i duchowo odnowieni przyjęli Chrystusa w Komunii św.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich.

17. Zmarł śp. Czesław Lasota, zam. przy ul. Nagietkowej, Msza św. z okazji pogrzebu w poniedziałek 29.06.2020 r., o godz. 8.00, a pogrzeb o godz. 9.30 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

18. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz