XIII Niedziela Zwykła – 26 czerwca 2011 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie festynu parafialnego w minioną niedzielę, zarówno tym, którzy ofiarowali fanty na loterię, upieczone przez siebie ciasto, jak i tym, którzy bezpośrednio zaangażowali się w występy czy obsługę całości.

2. Wyrazy wdzięczności kieruję również do wszystkich, którzy budowali ołtarze w Boże Ciało i uczestniczyli w procesji przyczyniając się do uczczenia Chrystusa, który daje się nam w swoim Ciele.

3. Dziękuję także tym, którzy malowali parkany wokół kościoła i domu parafialnego. W sobotę praktycznie zakończyliśmy tę pracę.

4. W minionym tygodniu zaprzestał pracę w naszej parafii pan Artur Pankowiak, dotychczasowy organista. Wyprowadził się do Pleszewa, gdzie podjął obowiązki organisty w miejsce swojego ojca, który odszedł na emeryturę. Od 1 lipca obowiązki organisty podejmie u nas pani Katarzyna Brzozowska – studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu.

5. Dziś gościmy studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego działającego przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studenci modlą się z nami, opowiadają o swoim zaangażowaniu w dzieło misyjne Kościoła, a po Mszach św. rozprowadzają książkę Prośmy o pokój dla Jeruzalem, która jest cegiełką na wsparcie tegorocznych projektów misyjnych Koła.

6. Również dzisiaj o godz. 18.00 w naszym kościele koncert w ramach VI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Występują: Adam Musialski – skrzypce i Marek Kudlicki – organy.

7. Trwa oktawa Bożego Ciała, w tych dniach procesje wokół kościoła po Mszach św. wieczornych.

8. W poniedziałek spotkanie Wspólnoty Apostolstwa Modlitwy, o godz. 17.30 różaniec, a po Mszy św. i procesji, konferencja ascetyczna z ks. kan. Andrzejem Kościańskim.

9. W środę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – patronów katedry i miasta Poznania. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00, 16.30 i 19.00. Zbierane podczas Mszy św. ofiary przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Świętej. O godz.18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

10. W Archikatedrze Poznańskiej Msza św. odpustowa o godz. 10.00. Uroczystościom ku czci świętych Piotra i Pawła, będzie przewodniczył ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

11. W czwartek o godz. 20.00 ostatnie przed wakacjami „Zasłuchanie w Słowo”. Zapraszamy do sali na probostwie.

12. W związku z 60 rocznicą święceń kapłańskich Ojca Świętego Benedykta XVI w czwartek i w piątek od godz. 17.00 do 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja w jego intencji, jak również w intencji kapłanów i powołań do służby w kościele. Podczas adoracji okazja do spowiedzi św.

13. W lipcu i sierpniu zmienia się porządek Mszy św. W poniedziałki i wtorki o godz. 8.00, od środy do soboty o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

14. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Wspierajmy naszymi modlitwami wszystkich kapłanów, szczególnie zaś tych, którzy pracowali lub pracują w naszej wspólnocie parafialnej. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, ani obowiązek powstrzymania się od udziału w zabawach.

15. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

16. Jak co roku, 50-cio osobowa grupa dzieci i młodzieży gimnazjalnej z naszej parafii, wyjechała na tygodniową wycieczkę w góry, tym razem w Pieniny.

17. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 23 lipca br. prosimy o wpłaty po 55 zł. w zakrystii.

18. Organizujemy młodzieżowy rajd rowerowy do Strzeszyna w dniu 29 czerwca (środa). Wyjazd o g. 10.00. Spotykamy się przed kościołem, zabieramy ze sobą własny prowiant i napoje.

19. Organizujemy rekolekcje dla młodzieży w dniach 8-14 sierpnia we Wróblówce k. Zakopanego. Zapisy u ks. Bartosza do 26 czerwca. Koszt 350 zł.

20. W dniach 09-10 września br. organizujemy pielgrzymkę dziękczynną za beatyfikację Jana Pawła II do Krakowa i Łagiewnik. Koszt wyjazdu: 130 zł (nocleg ze śniadaniem w Krakowie). Zapisy w zakrystii.

21. Pielgrzymka śladami Matki Teresy z Kalkuty – 9 dni w drugiej połowie września 2011 r. Samolot: Warszawa – Budapeszt – Tirana. Autokar: Albania – Kosowo – Czarnogóra. Przybliżony koszt: 1400 zł i 500 Euro. Konieczny paszport!

22. Od 30 czerwca do 17 lipca będzie nieobecny ks. Wikariusz z uwagi na urlop.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz